آغاز مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد از امروز

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

آغاز مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد از امروز

به گزارش آوا پردیسنیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا،داوطلبه همراهن پذیرفته شدن در مرحله اول کنکور می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت نام گزینه علاقه مندی به گروه هنر و زبه همراهن‌های خارجه را انتخاب کرده و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند و به همراه توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه متناسب به همراه رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب ۲۰ رشته محل اقدام نمایند.

داوطلبه همراهن در نظر داشته به همراهشند که در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبه همراهن خارجه) به همراهید کارت اعتبه همراهری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.

داوطلبه همراهنی که رشته محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته‌های به همراه آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌کنند، توجه داشته به همراهشند که بخش اعظم رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون هستند که درصورت تمایل به همراه مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

داوطلبه همراهن ابتدا از وجود رشته/محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به خریداری کارت اعتبه همراهری دوره مربوطه کنند.

نتایج انتخاب رشته‌های به همراه آزمون دانشگاه آزاداسلامی هفته آخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

در این زمینه دکتر مجتبی علوی فاضل حرفگوی دانشگاه آزاد در گفت و گو به همراه خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ملاک انتخاب رشته نمره‌ای که داوطلب در مجموعه آزمونی به دست آورده اند و همچنین اولویت‌های انتخابی که در مجموعه‌ی آزمونی مشخص کرده اند هست.

حرفگوی دانشگاه آزاد گفت: داوطلبین بر اساس کارنامه سازمان سنجش و به همراه هستفاده از کد شناسه‌ای که در کارنامه اعلام نتایج که سازمان سنجش منتشر می‌شود می‌توانند به سامانه مرکز سنجش دانشگاه مراجعه کرده و به همراه هستفاده از آن کد شناسه وارد سیستم شده و انتخاب رشته جداگانه انجام دهند.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ۹۷ درصد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی و معدل انجام می‌شود و حدود ۳ درصد رشته محل‌ها از طریق آزمون سراسری دانشجو پذیرش می‌کند که شامل رشته‌های گروه علوم پزشکی و رشته‌های پرطرفدار در گروه علوم انسانی ریاضی و فنی و هنر هست که بیشتر این رشته‌ها در تهران در مراکز هستان‌ها قرار دارد و تعداد داوطلبه همراهن آن‌ها به مراتب بیشتر هست.

حرفگوی دانشگاه آزاد گفت: سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته بدون آزمون به همراهز هست و داوطلبین انتخاب رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی می‌توانند به همراه مراجعه به این سایت برای انتخاب رشته خود اقدام کنند.

علوی فاضل به همراه اشاره به اینکه داوطلبین می‌توانند در چند مرحله و چند رشته پذیرش اخذ کنند و در نهایت یک محل را برای پذیرش نهایی انتخاب کنند گفت: توصیه ما به داوطلبه همراهن این هست که چه در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند فرصت انتخاب رشته بدون آزمون را از دست ندهند و به همراه مراجعه به سایت مرکز آزمون که هم اکنون برای انتخاب رشته‌های بدون آزمون به همراهز هست برای انتخاب رشته وارد شوند.

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم