آمارهای اقتصادی شهریور ماه اعلام شد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز به نقل از روابط عمومی به همراهنک مرکزی، نشریه الکترونیکی گزیده آمارهای اقتصادی حاوی جدیدترین اطلاعات و آمارهای اقتصادی در بخش‌های پولی و به همراهنکی، مالی و بودجه، تراز پرداخت‌ها و به همراهزار سرمایه هست.

بخش پولی و به همراهنکی شامل خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های سیستم به همراهنکی اعم از به همراهنک مرکزی، به همراهنک‌ها و موسسات اعتبه همراهری غیربه همراهنکی، به همراهنک‌های تجاری، به همراهنک‌های تخصصی و به همراهنک‌های غیردولتی و موسسات اعتبه همراهری غیربه همراهنکی و نیز شامل ارقام عمده پولی و اعتبه همراهری و تسهیلات اعتبه همراهری به همراهنک‌ها و موسسات اعتبه همراهری به تفکیک عقود اسلامی می‌شود.

براساس این آمار، رقم نقدینگی در پایان شهریورماه ۱۳۸۹۹. ۵ هزار میلیارد ریال هست که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۳. ۸ درصد افزایش داشته هست.

همچنین ضرب آهنگ تغییر سرمایه گذاری کوتاه مدت به بلند مدت در به همراهنک‌ها در این آمار قابل مشاهده هست به گونه‌ای که سرمایه گذاری کوتاه مدت در شهریورماه سال جاری نسبت به اسفندماه ۱۳۹۵، ۸. ۹ درصد کاهش یافته و سرمایه گذاری بلند مدت در همین به همراهزه زمانی ۳۵. ۴ درصد رشد داشته هست.

در بخش تراز پرداخت‌ها شامل جداول موازنه پرداخت‌ها، صادرات و واردات گمرکی کشور، آمار بدهی‌های خارجی (تعهدات به همراهلفعل) کشور و نیز متوسط ماهانه نرخ فروش دلار در به همراهزارهای بین به همراهنکی و آزاد هست.

بخش مالی و بودجه شامل جداول وضعیت بودجه عمومی دولت و درآمدهای مالیاتی دولت هست.

بخش به همراهزار سرمایه نیز شامل جداول شاخص‌های فعالیت بورس اوراق بهادار تهران وخلاصه وضعیت اوراق مشارکت هست.

این نشریه صرفاً به صورت الکترونیکی و به صورت ماهانه توسط اداره بررسی‌ها و سیهست‌های اقتصادی به همراهنک مرکزی منتشر می‌شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم