آواز بیزلی در جشنواره فجر/ حکایت خواننده ایتالیایی

۲۴ دی ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

آواز بیزلی در جشنواره فجر/ حکایت خواننده ایتالیاییبه گزارش خبرنگار آوا پردیس، این کنسرت، جمعه‌شب ساعت ۱۸:۳۰ در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

مارکو بیزلی به همراه فابیو اکورسو، ویتو دولورنزی و هستفانو روکو به اجرای برنامه پرداخت که نوازندگان به همراه سازهای کوبه‌ای، عود و گیتار ایتالیایی هنرنمایی کردند.

مارکو بیزلی در سال ۱۹۷۵ در شهر پورتیشی در نزدیکی شهر ناپل به دنیا آمد. طی دوران تحصیلش در رشته‌ی موسیقی در دانشگاه بولونیا، به مطالعه‌ی دو سبک اصلی اواخر رنسانس- رسیتال کانتاندو و چندصدایی مقدس وسکولار پرداخت. او سپس فعالیت حرفه‌ای خود را در اجرا آغاز کرد و به‌سرعت بر روی صحنه مهم‌ترین سالن‌های اجرا، از موتسارتیوم در سالزبورگ تا کونسرت گیوی در آمستردام، از آکادمیا دی سانتا در رمتا مرکزلینکولن در نیویورک ظاهر شد.شخصیت مارکو بیزلی، در جایگاه یک خواننده، به همراهزیگر، و نویسنده، شور زندگی برای خلق موسیقی و اشتیاق رویارویی به همراه دنیای شعر و ادبیات را در خود دارد.

پژوهش‌های فردی او در به همراهب تولید آوازی و وضوح متن‌های خوانده‌شده مورد هستقبه همراهل بسیاری قرارگرفته هست. در سال ۲۰۰۹، اتحادیه‌ی سالن‌های تئاتر و کنسرت هلند او را کاندید بهترین اجرای سال کرد.

همچنین آلبوم او به همراه نام «دهستان نیمه شب» در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در آن آواز بیش از بیش در قالب صدای یک روایت هست؛ دهستانی ژرف که به همراه یک صدا حکایت می‌شود.

گفتنی هست، سی و سومین جشنواره موسیقی فجر تا ۳۰ دی‌ماه سال جاری در شش سالن در تهران برگزار می‌شود.

عکس: امین به همراهقری

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم