آیا پول میتواند خوشبختی را به خانه بیاورد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ سایت خبری آوا

پول برای همه کار خوب هست و نمیتوان نبودش را نادیده گرفت ولیحواسمان به همراهشد داشتن خوشبختی به پول نیست و خیلی از افرادی هستند که پولدار بوده ولی خنده ای بر لب ندارند

همسر به همراهید اخلاق و رفتار و شخصیت داشته به همراهشد و به همراه گذشت زمان پولدار هم میشود پس لازم نیست به فکر پولدار شدن او به همراهشید

جنگ برای به‌دست آوردن حق‌تان
شما چه تعریفی برای خود و زندگی‌تان دارید؟

خودتان را زنی می‌بینید که در اجتماع حضور دارد، کار می‌کند و حتی اگر سر کار نرود، راهی دیگر برای رشد اجتماعی پیدا می‌کند؟ همسرتان زن آینده‌اش را چطور می‌بیند؟ او از آن دست مردهایی هست که معتقد هست کار تنها ابزاری برای پول در آوردن هست و اگر نیازی به پول بیشتر نبه همراهشد، دلیلی برای حضور شما در اجتماع وجود ندارد؟

قبل از ازدواج درمورد نگاهی که به زندگی و خودتان دارید به همراه خوهستگارتان صحبت کنید و به اینکه این نگاه چقدر به همراه تصویر همسرتان از زن زندگی‌اش مطابقت دارد. نگذارید او ایجاد محدودیت را به‌عنوان ابزاری برای نشان دادن توجه به شما معرفی کند و برای به‌دست آوردن تک‌تک حقوق‌تان شما را به جنگی فرساینده وارد کند. مردی که شیوه شما برای زندگی را قبول ندارد و نمی‌گذارد خودتان به همراهشید، حتی به همراه جیب پرپول هم نمی‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب همسر به همراهشد.

جنگ برای کنار هم بودن
مردی که حاضر نیست پایش را از خانه بیرون بگذارد و اهل سفر و تفریح نیست، می‌تواند همسر کسل‌کننده‌ای به همراهشد. اما مراقب به همراهشید برای پیدا کردن یک همسر ماجراجو که از دور جذاب و هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، خودتان را به دردسر دیگری نیندازید.

مردی که دوستان زیادی دارد و حلقه حمایتی گسترده‌ای در اطرافش هست، شاید گزینه خوبی برای انتخاب شریک زندگی به همراهشد، اما اگر مرزی که بعد از ازدواج میان روابط دوستانه و خانوادگی‌اش به همراهید بگذارد را نشناسد، اجتماعی بودنش به یکی از اصلی‌ترین دلایل تنش میان شما تبدیل می‌شود.

اگر شما اهل هر روز در جمع بودن نیستید  و گاهی به تنهایی نیاز دارید، انتخاب مردی که از تنهایی گریزان هست و گذشته از حضور در جمع‌هایی که شما  در آنها هستید، دوست دارد هر هفته یکی، دو روز یا بیشتر تنهای‌تان بگذارد و به همراه دوستانش یاد روزهای مجردی کند، می‌تواند چالش‌هایی را برای‌تان ایجاد کند.

البته مشخص کردن اندازه اجتماعی یا اجتماع گریز بودن همسرتان، بستگی زیادی به شخصیت شما و شرایط زندگی‌تان دارد. پس بدون آسان‌گیری بیش از اندازه همه چیز را در کنار هم بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

جنگ عروس و مادر شوهر
مهم نیست چقدر پول توی جیب‌تان به همراهشد، تنش‌هایی که میان شما و خانواده همسرتان ممکن هست به راه بیفتد و انتقال احساسات منفی به همسرتان، می‌تواند کام‌تان را هر روز و هر لحظه تلخ کند. برای پیشگیری از ایجاد این تنش‌ها، به همراهید قبل از ازدواج فکر چاره کنید.

وقتی مرد زندگی شما که قرار هست در آینده پدر فرزندان شما به همراهشد را انتخاب می‌کنید، به همراهید بدانید که نه تنها به او، بلکه به مجموعه‌ای از آدم‌ها و روابط بله می‌گویید. درست هست که شما و او به تنهایی در یک خانه زندگی می‌کنید، اما هرقدر هم که مستقل به همراهشید، نمی‌توانید سایه‌ای که این روابط و آدم‌ها بر زندگی شما می‌اندازند را انکار کنید.

به همراهوجود توجه به واقعیتی که گفته شد، به همراهید یک اصل مهم دیگر را برای ایجاد آرامش در این روابط مورد توجه قرار دهید. اگر نتوانید نقش لولا را در رابطه میان خودتان و خانواده‌تان به‌خوبی به همراهزی کنید و همسرتان هم از پس این کار برنیاید، جنگ‌های پایان‌ناپذیری میان شما به راه خواهد افتاد.

نبه همراهید فراموش کنید این شما نیستید که تمام مسئولیت خوب رفتار کردن به همراه خانواده همسرتان را برعهده دارید و همسرتان نیست که به همراهید به همراه تمام وجود از رابطه‌اش به همراه خانواده شما محافظت کند.

ماجرا کاملا برعکس هست. یعنی رفتار درست شمهست که به همراهعث می‌شود همسرتان رابطه متعادلی به همراه خانواده‌تان داشته به همراهشد و اگر همسرتان به‌خوبی نقش میانجی را در رابطه خانواده‌اش به همراه شما به همراهزی کند، همه چیز در مسیر آرامش پیش می‌رود.

کافی هست هر دوی شما به همراه یک پیش‌نیاز وارد این روابط شوید؛ پیش‌نیازی که به همراهید همیشه آن را موردتوجه قرار دهید، رعایت اصل «احترام» هست. شاید برقراری یک رابطه صمیمانه همراه به همراه احترام میان شما و خانواده همسرتان ایده‌آل به همراهشد، اما اگر تفاو‌ت‌های میانه شما ایجاد صمیمیت را دشوار می‌کند، به ایجاد احترام بسنده کنید.

کلید خوشبختی

پول تنها چیزی نیست که می‌تواند میانه شما و همسرتان را شکر‌آب کند‎

 

جنگ برای کم کردن وابستگی‌ها
قرار هست به همراه ازدواج کردن زندگی مردی که انتخابش می‌کنید چه تغییری کند؟ او فرزند اول خانه هست و همیشه همه مسئولیت‌های مربوط به والدین و خواهرهایش را برعهده داشته؟ یا فرزند کوچک خانواده ‌هست و عصای پیری پدر و مادرش؟ شما چه انتظاری از همسر آینده‌تان دارید؟

شکی نیست که قرار نیست او به همراه ازدواج کردن خانواده‌اش را کنار بگذارد و گره‌ای از مشکلات‌شان به همراهز نکند، اما می‌توانید بپذیرید که او به همراه هر تماس خانواده‌اش مثل زمان مجردی سراغ‌شان برود و همه چیزهایی که از او می‌خواهند را انجام دهد؟

می‌توانید بپذیرید که تصمیم‌گیرنده حضور شما در مهمانی‌ها و سفر‌ها خانواده او به همراهشند یا اینکه برای موضوعات جزئی‌تری مثل انتخاب وسایل خانه یا شیوه وقت‌گذرانی در همه روزهای تعطیل هم آنها تعیین‌تکلیف کنند؟ تصور نکنید که بعد از انتخاب یک مرد وابسته یا مردی که به‌دلیل شرایط خاصش مجبور هست وقت و انرژی زیادی را به خانواده‌اش اختصاص دهد، می‌توانید همه چیز را یک‌دفعه تغییر دهید.

چه شرایط او این محدودیت‌ها را برایش ایجاد کرده به همراهشند و چه ویژگی‌های شخصیتی‌اش، شما به همراه انتخاب چنین همسری عرصه خصوصی نخواهید داشت و نمی‌توانید انتظار مستقل زندگی کردن را داشته به همراهشید. اگر وارد شدن به چنین زندگی برای‌تان قابل پذیرش هست و به همراه همه ویژگی‌های دیگر خوهستگارتان هم می‌توانید کنار بیایید، برای‌تان آرزوی خوشبختی می‌کنیم اما اگر این زندگی، دقیقا متضاد چیزی هست که همیشه می‌خوهسته‌اید، تنها به‌دلیل وارد شدن به رابطه‌ای که قرار هست در آن دغدغه مالی نداشته به همراهشید، او را انتخاب نکنید.

جنگ برای تغییر کردن
به همراهز هم لازم هست تاکید کنیم که به همراه ازدواج کردن، تنها به یک فرد پیوند نمی‌‌خورید بلکه به همراه یک خانواده دیگر که چه در کنار شما زندگی کنند و چه دور از شما سایه‌شان بر زندگی‌تان می‌افتد همراه می‌شوید. اگر مردی که برای همسری انتخاب کرده‌اید، از نظر الگوی رفتاری که در خانواده آموخته، زمین تا آسمان به همراه شما فرق می‌کند، تصور نکنید به خاطر عاشق بودنش می‌توانید شخصیتش را زیر و رو کنید.

مردی که درکش از وقت گذرانی به همراه دیگران به همراه شما متفاوت هست، به شکل متفاوتی سر میز غذا می‌نشیند و حتی واژگانی که به کار می‌برد، زمین تا آسمان به همراه آنچه که شما آموخته‌اید و در جمله‌بندی‌های‌تان از آنها هستفاده می‌کنید فرق می‌کند، نمی‌تواند گزینه خوبی برای یک عمر کنار هم زندگی کردن به همراهشد. شاید تصور کنید که به همراه هستفاده از عشقی که به شما دارد، می‌توانید پیوندش را به همراه گذشته‌اش قطع کنید و او را هر روز بیشتر به خودتان جلب کنید، اما حتی اگر همسرتان به مرور کمی تغییر کند، نمی‌توانید از او انتظار داشته به همراهشید یک‌شبه تغییر کند.

یادتان نرود که این تفاوت‌ها پس از صاحب فرزند شدن و وقتی پای رفتار  کودک و تربیت او به میان می‌آید،‌خود را بیشتر نشان می‌دهند، پس به همراه دیدن اسکناس‌های توی جیب و البته ابراز محبت کردنش هیجان زده نشوید و همه معیارهایی که برای انتخاب همسر به آنها نیاز دارید را در کنار هم بررسی کنید.

از این مردها فاصله بگیرید

رئیس‌ها
مردهای خودشیفته‌ای که می‌خواهند رئیس شما به همراهشند و تصور می‌کنند همیشه بهتر از شما فکر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند، می‌توانند زندگی را برای‌تان سخت کنند. این مردها، به‌ویژه اگر موقعیت اقتصادی و اجتماعی به همراهلایی داشته به همراهشند، به سختی پیشنهادهای شما را می‌پذیرند و حاضرند در گرفتن تصمیم‌ها شما را هم سهیم کنند؛ انگار در انتخاب‌های زندگی آنها شما هیچ سهمی ندارید.

خدمتکارها
شاید از نظر آدم‌هایی که از دور به رابطه شما نگاه می‌کنند، یک مرد پولدار و گوش به فرمان، همسری ایده‌آل به‌نظر برسد. اما به همراهور کنید زندگی در کنار مردی که هیچ نظری ندارد و بدون قرار گرفتن زیر سایه شما، از پس به همراهز کردن هیچ گره‌ای برنمی‌آید، آسان نخواهد بود.گرفتن تک‌تک تصمیم‌ها به تنهایی و انجام همه این کارها به تنهایی شما را از پا در خواهد آورد.

مجردها
بعضی مردها حتی بعد از ازدواج هم حاضر نیستند در شیوه زندگی‌شان تغییری ایجاد کنند. نه تنها آمدن شما به زندگی چنین مردی، بلکه صاحب فرزند شدن‌تان هم ممکن هست هیچ تغییری در شیوه زندگی و برنامه‌های‌شان ایجاد نکند. اگر به چنین مردی اعتراض کنید، بعید نیست که به شما بگوید اصلا برای ازدواج ساخته نشده و بهتر بود چنین تصمیمی را نمی‌گرفت.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم