امداد رسانی به زلزله زدگان هستان کرمانشاه

۲۳ آبان ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

دستور وزیر کشور به تمام هستان‌داران کشور ابلاغ شد؛

وزیر کشور به هستانداری‌های سراسر کشور، سازمان مدیریت بحران کشور، هستان‌های معین و همچنین سایر دستگاه‌ها و نهادهای مسئول دستور داد همکاری و تلاش در جهت تسریع در عملیات امدادرسانی و برگرداندن اوضاع به شرایط عادی را به همراه هستانداری کرمانشاه انجام دهند.

امداد رسانی به زلزله زدگان هستان کرمانشاه

به گزارش آوا پردیسنبوز، عبدالرضا رحمانی فضلی در پیامی به هوشنگ به همراهزوند هستاندار کرمانشاه تاکید کرد: به همراه عنایت به جان به همراهختن و مصدومیت جمعی از هموطنان عزیز در جریان زلزله اخیر که موجب حزن و اندوه فراوان و ابراز همدردی و همبستگی آحاد مردم عزیز در اقصی نقاط کشور شد، مقتضی هست ضمن اعلام مراتب همدردی و تسلیت مجدد اینجانب به مردم خوب، شریف و قهرمان هستان کرمانشاه بویژه خانواده‌های مصیبت دیده، به همراه همه توان و کار و تلاش بی وقفه، همه ظرفیت‌ها و امکانات را در کمک‌رسانی، امداد و نجات، درمان مصدومین، اسکان آسیب دیدگان، تسکین آلام خانواده‌ها و آمادگی در برابر پس لرزه‌های احتمالی در اسرع وقت بسیج کنید تا ان شاءالله پس از انجام عملیات امداد و نجات و اسکان اضطراری در کوتاه‌ترین زمان کار به همراهزسازی مناطق آسیب دیده آغاز شود.

در ادامه این پیام تصریح شده هست: بدیهی هست سازمان مدیریت بحران کشور، هستان‌های معین و سایر هستانداری‌ها و همچنین سایر دستگاه‌ها و نهادهای مسئول هرگونه همکاری و تلاش در جهت تسریع در عملیات امدادرسانی و برگرداندن اوضاع به شرایط عادی را به همراه آن هستانداری بعمل خواهند آورد.

رحمانی فضلی همچنین در این پیام از درگاه پروردگار قادر متعال برای همه عزیزان از دست رفته در روزهای پایانی ماه صفر رحمت و غفران الهی، و برای خانواده‌های آنان صبر و بردبه همراهری و برای مجروحین و مصدومین بهبودی و شفای عاجل مسالت کرد.

به گزارش آوا پردیسنیوز، زلزله‌ای به بزرگی ۷. ۳ ریشتر ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبه همراهن ماه) هستان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند. 

این زلزله در هستان کرمانشاه حوالی «ازگله» در عمق ۱۱ کیلومتری زمین روی داد.

شدت این زمین لرزه به اندازه‌ای بود که در بیشتر هستان‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از پزشکی قانونی کشور تاکنون برای ۴۲۳ نفر از جان به همراهختگان این حادثه جواز دفن صادر شده هست. 

بر اساس آمار ارائه شده تا این لحظه، شمار افرادی که برای آن‌ها جواز دفن از سوی پزشکی قانونی صادرشده، در سرپل ذهاب ۳۱۶ نفر، اسلام آبه همراهد غرب ۲۲ نفر، کرند ۱۴ نفر، قصر شیرین ۲۸ نفر، جوانرود ۳ نفر و ثلاث ۱۵ نفر بوده هست. پس لرزه‌ها هنوز ادامه دارد.

رییس جمهوری صبح امروز برای به همراهزدید از مناطق زلزله شده به هستان کرمانشاه سفر کرد و هم اکنون مسئولان ذیربط برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم