بیوگرافی عمو پورنگ یا داریوش فرضیایی

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ سایت خبری آوا

داریوش فرضیایی یکی از مجریان بسیار به همراه اشتیاق و پر ذوق بوده که چندین سوال خود را صرف مجری گری در تلوزیون کودکان کرده بود و یکی از بهترین همکاران او امیر محمد بود

عمو پورنگ یا همان داریوش فرضیایی دوست دار کودکان بوده و کودکان ده ی ۷۰ تا ۹۰ خاطراتی زیبه همراهیی از مجری گری این هنرمند معروف داشته اند

بیوگرافی داریوش فرضیایی

زادروز :  ۱ مرداد ۱۳۵۲ تهران
محل زندگی : تهران
ملیت : ایرانی

تحصیلات: کارشناسی گرافیک
پیشه  :  مجری تلویزیونی ، گوینده
سال‌های فعالیت: ۱۳۷۳ تا کنون
کارفرما :  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

نقش‌های برجسته:  عمو پورنگ
سبک : حوزه کودک و نوجوان
دین : اسلام

داریوش فرضیائی متولد اول مرداد ۱۳۵۲ در تهران ، برنامه ساز بخش کودک و نوجوان تلویزیون می‌به همراهشد که بیشتر به خاطر برنامه عموپورنگ شناخته می‌شود.

مادرش گیلانی و پدرش آذری هستند. او تحصیلات خود را در رشته گرافیک ادامه داد و به همراه مدرک کارشناسی از دانشگاه فارغ التحصیل شد. از سال ۱۳۷۳ و در ۲۱ سالگی وارد صدا و سیما شد و فعالیت خود را به همراه گزارشگری رادیو آغاز کرد.

پس از آن در برنامه عصر جمعه به همراه رادیو در تیپ‌های مختلفی ظاهر شد که شاخص ترین آنها «گل پسر» و «ننه بلقیس» بود. به همراه برنامه او «ما و شما» که به کارتون‌های درخوهستی بچه‌ها اختصاص داشت وارد دنیای تصویر و تلویزیون شد. سال ۷۸ به همراه مجموعه «تورنگ و پورنگ» بین بچه‌ها چهره شد و پس از آن در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ به همراه اجرای برنامه کودک و نوجوان و اسم مستعار هنری «عمو پورنگ» بین مخاطبه همراهن کودک و بزرگسال محبوبیت یافت.

داریوش فرضیایی بیشتر به خاطر برنامه عموپورنگ شناخته می‌شود
از دیگر کارهای فرضیائی می‌توان به «شبکه بی طرف»، «یکی و تکی»، «به همراهز به همراهران به همراه طراوت» و… اشاره کرد. عشق و علاقه وصف ناپذیر او به مادر مهربه همراهنش ستودنی هست و اجراهای دلنشین و صمیمی او سبب شد بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته ۹۸% بیننده را به خود اختصاص دهد. همکاری وی به همراه مجری خردسالی به نام امیرمحمد هم در محبوبیت برنامه‌هایش تاثیر گذار بوده هست. وی به همراه امیرمحمد در برنامه‌ای که صداوسیما به همراه همکاری اداره راهنمایی و رانندگی تدارک دیده بود (همیار پلیس) به عنوان مجری و به همراهزیگر ایفای نقش کرده هست.

برنامه‌های تلویزیونی:
ما و شما (۱۳۷۴)
تورنگ و پورنگ (۱۳۷۸)
کودک و نوجوان (۱۳۸۱)
ویژه ماه رمضان (۱۳۸۱)
شبکه بی طرف (۱۳۸۳)
یکی و تکی (۱۳۸۴)
به همراهز به همراهران به همراه طراوت (۱۳۸۵)
شبکه کودک شبکه کوچک (۱۳۸۷)
فوق برنامه عمو پورنگ (۱۳۸۸)
بوستان دوستان پورنگ (۱۳۸۹)
عبور موقت (۱۳۹۰)
هزار و شصت و شونزده (۱۳۹۱)
کتابخانه عمو پورنگ (۱۳۹۳–۱۳۹۲)
عیدانه ۹۴ عمو پورنگ (۱۳۹۴)
محله گل و بلبل (١٣٩۴)
عیدانه ۹۵ عموپورنگ (۱۳۹۵)

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم