ترامپ به سران کشورهای خارجی گفته تصمیم او برجام را از بین نمی‌برد

۲۰ مهر ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به سران کشورهای خارجی و قانونگذاران آمریکایی گفته تصمیم او برای عدم اعلام پایبندی ایران به برجام، این توافق هسته‌ای را از بین نخواهد برد. 

خبرگزاری رویترز به همراه گزارش این خبر به نقل از یک مقام آمریکایی اضافه کرد: «او از این توافق خارج نمی‌شود. اگر آنها برای بهتر شدن توافق به همراه او همکاری کنند، احتمال خروج وی از برجام کاهش پیدا می‌کند.»

این رسانه انگلیسی نوشته ترامپ علی‌رغم فشارهای مقام‌های آمریکایی، متحدان اروپایی و نمایندگان ارشد کنگره تصمیم گرفته هست اعلام کند که ایران به توافق هسته‌ای به همراه گروه ۱+۵ پایبند نبوده هست. 

مقام‌های کاخ سفید گفته‌اند انتظار می‌رود ترامپ روز جمعه سیهستی گسترده و تقابل‌جویانه علیه ایران و به همراه هدف مهار برنامه موشکی این کشور اعلام کند. 

چندین دیپلمات به رویترز گفته‌اند اروپا آماده رایزنی برای وضع تحریم علیه برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های این کشور در منطقه هست. 

یک مقام آمریکایی گفت امتناع ترامپ از تأیید پایبندی ایران به برجام، تمامی طرف‌های این توافق را در یک طرف و ایالات متحده آمریکا را در طرف دیگر قرار خواهد داد. 

این مقام آمریکایی گفت: «این به معنی آن هست که در حالی که فرانسوی‌ها و سایر کشورها هم علاقه‌مند به مهار فعالیت‌های بی‌ثبه همراهت‌کننده ایران هستند، آنها احتمال کمتری دارد خطر بر هم خوردن برجام را پذیرفته و به همراه به همراه آمریکا همراه شوند.»

یک دیپلمات ارشد فرانسوی گفت: «اگر  برداشت‌ها این به همراهشد که آمریکا دیگر از توافق حمایت نمی‌کند، واقعیت سیاسی این هست که برجام در خطری جدی قرار خواهد گرفت و اجرای آن بسیار دشوار خواهد شد.»

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم