جهانبخش؛ جواهر ۸ میلیون یورویی که ناپولی به دنبه همراهل جذبش هست + عکس

۴ اسفند ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز، روزنامه «کوریره دلو اسپورت» ایتالیا در گزارشی ویژه که به علیرضا جهانبخش اختصاص داد، نوشت؛ درسیستم به همراهزی ۳-۳-۴ این به همراهزیکن ۲۴ ساله در پست به همراهل به همراهزی می‌کند، به همراهزیکنی که به همراه پیراهن AZ آلکمار در لیگ هلند ۱۱ گل به ثمر رسانده و ۱۰ پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته هست. جهانبخش در جام جهانی روسیه هم حضور خواهد داشت و یکی از رهبران تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش هست. این به همراهزیکن ایرانی که تا سال ۲۰۲۰ به همراه آلکمار قرارداد دارد تا کنون چندین مرتبه توسط کریستیانو جیونتولی، مدیر ورزشی تیم فوتبه همراهل ناپولی زیرنظر گرفته شده هست.

ایران برای پنجمین به همراهر در جام جهانی حضور پیدا خواهد کرد، جایی که در روسیه در گروه B. به همراه تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه هست. فوتبه همراهل ایران به طور به همراهثبه همراهتی در حال پیشرفت هست و ۹ به همراهزیکن تیم ملی این کشور هم در خارج از این کشور به همراهزی می‌کنند که معروف‌ترین آن‌ها سردار آزمون، مهاجم ۲۳ ساله روبین‌کازان روسیه هست که در تابستان اخیر مورد توجه لاتزیو هم بود، اما در بین به همراهزیکنان تیم ملی ایران جواهر جدیدی هست که در پست به همراهل در لیگ هلند درخشیده هست.

نام کوچک این جواهر «علیرضا» هست، این در حالی هست که تلفظ نام خانوادگی او یعنی «جهانبخش» کمی پیچیده هست. این به همراهزیکن ۲۴ ساله که AZ آلکمار در سال ۲۰۱۵ او را به خدمت گرفت، به همراه قدی معادل یک متر و ۸۰ سانتی‌متری در فصل جاری اردویژه هلند ۱۱ گل زده و ۱۰ پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته هست. او قادر به به همراهزی در پست به همراهل رهست و چپ دارد. جهانبخش پیش از پیوستن به آلکمار، نزد هواداران اِن‌ای‌سی نایمخن هلند هم محبوبیت زیادی داشت، تیمی که او را در سال ۲۰۱۳ از داماش گیلان در ازای ۲۵۰ هزار یورو به خدمت گرفته بود.

AZ آلکمار، جهانبخش را در ازای یک میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به خدمت گرفت، اما اکنون ارزش او به هشت میلیون یورو رسیده هست. کریستیانو جیونتولی، مدیر ورزشی تیم فوتبه همراهل ناپولی این به همراهزیکن ایرانی را زیرنظر دارد که توانایی دریبل زدن، گذشتن از سد به همراهزیکن مقابل خود، حفظ توپ و شرکت در کار‌های دفاعی تیم را دارد. جهانبخش گاهی اوقات سعی می‌کند به مرکز زمین نقل‌مکان کند، از بیرون محوطه جریمه شوتزنی کند و به مرکز زمین به همراهزگردد. او به همراه ۳۲ به همراهزی ملی و ۳ گل‌زده، یکی از رهبران تیم ملی ایران به شمار می‌رود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم