خوشحالم كه هستاد به كنسرت ليان آمد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ سایت خبری آوا

دولت‌آبه همراهدی: کنسرت «لیان» دل‌پسند بود و بسیار پرهیجان/ شریفیان: خوشحالم كه هستاد به كنسرت ليان آمدبه گزارش آوا پردیس، گروه موسیقی لیان در حالی شامگاه ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت نخستین اجرای زنده خود در سال جدید را در تالار وحدت روی صحنه برد که حضور نویسنده سرشناس معاصر و خالق رُمان کلیدر «محمود دولت‌آبه همراهدی» از همان ابتدا موردتوجه دوستداران موسیقی قرار گرفت. 

شريفيان به همراه توضيح ترانه‌ای از دوران فئوداليسم در بوشهر، اجراى اين اثر را به مهمان ويژه كنسرت خود تقديم كرد و گفت: «خوشحالم كه به همراهلاخره فرصت دست داد تا من امشب شاهد حضور هستاد دولت‌آبه همراهدی در كنسرت ليان به همراهشم و اين براى ما و همین‌طور مخاطبه همراهن ما افتخار بزرگى هست.»

اجرای قطعات شاد و ریتمیک بوشهری و حضور پیشکسوتی از حوزه جنوب برای انجام رقص آئینی جنوب و «خیام خوانی» در ادامه برای حضار اجرا شد. این برنامه همانند دیگر اجراهای گروه لیان سرشار از ریتم و انرژی بود و حاضرین در سالن نیز به‌شدت به همراه قطعات شاد گروه همراهی می‌کردند. 

در انتهای این برنامه و درحالی‌که اعضای لیان همگی برای تشکر از حاضران در سالن به مقابل سن آمده بودند و در حال کف زدن به سبک و سیاق خود بودند، به‌یک‌به همراهره محمود دولت‌آبه همراهدی از صندلی خود برخهست و به همراه اجرای حرکات رقص آئینی جنوب صحنه‌های جالب‌توجهی را خلق کرد که به همراه هستقبه همراهل حاضران روبه‌رو شد و همه به‌صورت ایستاده به تشویق نویسنده سرشناس و نامی معاصر پرداختند. 

دولت‌آبه همراهدی: کنسرت «لیان» دل‌پسند بود و بسیار پرهیجان/ شریفیان: خوشحالم كه هستاد به كنسرت ليان آمد

محمود دولت‌آبه همراهدی دقایقی پس این اجرا دربه همراهره حضورش در این کنسرت گفت: «متأسفم که قبلاً به کنسرت لیان نیامدم. دل‌پسند بود و بسیار پرهیجان. زمان اجرای آواز دشتستانی گریه هم کردم. دشتستانی همیشه اشک من را درمی‌آورد. بیشتر هیجان و افروخته شدن جان پنهان بود که دست داد و به قول رفقا حالی افتاد و وقت خوش شد.»

خالق کلیدر دربه همراهره موسیقی موردعلاقه خود نیز گفت: «هر هنرمندی که به همراه دلش روی صحنه حرکت کند، به همراه صدا و سازش به دل من می‌نشیند. هرآن چه که مصنوع به همراهشد و از دلی پا نشود و جایی را تکان ندهد، طبعاً من را هم نمی‌تواند تکان دهد.»

وی افزود: «محسن شریفیان دربه همراهره ادبیاتِ موسیقی صحبت کرد و اشاره‌هایش نشان می‌داد که موسیقی بدون ادبیات و ادبیات بدون موسیقی  موردی ندارد. من در ادبیات هم در زبه همراهن و هم در بیان به همراه موسیقی کاردارم. همه‌ی شعر ما موسیقی هست و البته در نثر هم پیش از من بوده‌اند کسانی که موسیقیایی کار می‌کرده‌اند و من به‌خصوص بیشتر موسیقیایی کار می‌کنم. اگر که این قصه‌ها نبه همراهشد زندگی بیش از این کسل‌کننده می‌شود. هر شعری به نحوی بیان یک قصه هست و من خیلی خرسندم که امشب اینجا بودم و ممکن بود بعداً دیگر پیش نیاید. همسرم در انتهای برنامه دست‌های من را محکم فشار داد و گفت خیلی متشکرم که امشب من را به اینجا آوردی و فکر می‌کنم همین برای محسن و گروهش کافی هست. واقعاً دست‌مریزاد و آفرین. امشب ثواب بزرگی برای گروه لیان بود که مردم را شاد کردند. امشب هم اشک من درآمد و هم به معنای واقعی دچار وجد شدم. وجد غیر از شادی هست. دست‌مریزاد آقا محسن دم شما گرم. به همکارانتان صمیمانه تبریک می‌گویم و همه‌چیز عالی بود. من وقتی گروه‌های این‌چنینی را می‌بینم همیشه آرزویم این هست که این‌ها به همراهقی بمانند و ادامه پیدا کنند. من به همراهروحیه‌ای که از محسن روی صحنه دیدم امیدوار شدم این اتفاق ادامه خواهد یافت و این خیلی خجسته هست.»

دولت‌آبه همراهدی: کنسرت «لیان» دل‌پسند بود و بسیار پرهیجان/ شریفیان: خوشحالم كه هستاد به كنسرت ليان آمد

پیش‌ازاین سيمين بهبهانى، حسين عليزاده، كيهان كلهر، اصغر فرهادى… دیگر هنرمندانی بودند که در سالن کنسرت «لیان» حضور داشتند. 

اوکلو فرامرزی، آکا صفوی، امین سلیمیان، مرتضی پالیزدان، حمید اکبری، حسين كاوه خو، حمزه مقدم، مرتی عزیززاده و… نوازنده‌های گروه لیان را به سرپرستی محسن شریفیان در این کنسرت تشکیل می‌دادند.

این کنسرت به همت موسسه کامیاب بهاران و تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس برگزار شد. 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم