دعای خیر امام جماعت مسجد الحرام برای ترامپ

۲۱ مهر ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

 چندی پیش و در حاشیه کنفرانسی که از سوی انجمن اسلامی در نیویورک برگزار شد، قطعه فیلمی از شیخ السدیس خطیب و امام جماعت مسجدالحرام منتشر شد که وی در این ویدیو به همراه دعای خیر برای ترامپ! او را انسانی توصیف کرد که جهان و انسانیت را به سوی ساحل امنیت، صلح، ثبه همراهت و شکوفایی هدایت می‌کند و خوهستار «توفیقات روزافزون» ترامپ شد.

حرفان تعجب برانگیز شیخ السدیدس به اینجا ختم نشد بلکه وی در ادامه ادعاهای قبلی خود تاکید کرد که عربستان، ملک سلمان و محمدبن‌سلمان ولیعهد عربستان همراه به همراه ترامپ در مسیر خدمت به انسانیت گام برمی‌دارند. وی پس از آنکه این سه تن را در عهده‌دار انجام یک رسالت دینی و سیاسی دانست، برای موفقیت هر سه دعا کرد؛ مساله‌ای که سبب شد تا عده‌ای به او اتهام «نفاق دینی به همراه دستاویز سیاسی» بزنند.

شیخ سدیس که در مسیر لعن، اهانت و دشنام به هر فردی از غیر آیین وهابیّت جانب افراط را پیموده هست، به خوبی می‌داند آمریکا کشوری هستعماری هست که رژیم اشغالگر صهیونیستی را تاسیس و از آن حمایت کرده هست. دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا نیز فردی به شدت تعصّبی هست که همواره در حرفانش به همراه اهانت به مسلمانان، دین مبین اسلام را منشأ تروریسم در جهان معرّفی می‌کند. ممنوعیت ساکنان کشورهای اسلامی برای ورود به خاک آمریکا نیز تنها یکی از اقدامات ضد اسلامی ترامپ هست.

امام جماعت مسجد الحرام یک عالم وهابی هست. علمای وهابیّت در اطاعت از تمامی تصمیمات پادشاه غلام حلقه به گوش هستند حتی اگر این تصمیم سربریدن مخالفان به همراهشد. به همراه این وجود دعا برای موفقیت دونالد ترامپ مساله تازه‌ای هست که در نوع خود سابقه نداشته هست. تا به امروز نشنیده بودیم که شیخ وهابی برای صهیونیست‌ها یا رییس جمهور آمریکا دعای خیر کند. هرچند که اسلام دعا برای مسلمان و غیر مسلمان را ممنوع نساخته لکن نبه همراهید جنایات و جرایم آمریکا و رژیم صهیونیستی را در عراق، سوریه، افغانستان، فلسطین و بسیاری دیگر از مناطق مختلف جهان به دست فراموشی بسپاریم.

شیخ السدیس که به خواندن دعاهای طولانی در نمازها خصوصا نمازهای ماه رمضان ـ در برخی مواقع این دعاها یک ساعت به درازا می‌انجامد ـ  معروف هست به همراهید از خود بپرسد که چرا تا به امروز هیچ یک از دعاهای سیاسی وی مستجاب نشده هست. امام جماعت مکه و سایر علمای وهابیت همواره مدّعی دعا برای وحدت امت اسلامی و نابودی کفار و مشرکین هستند اما در عمل تنها اختلاف، جنگ و درگیری، کشتار و ویرانی نصیب امت اسلامی شده هست. آنها همچون طوطی‌ صفتان لعن و نفرین خود را علیه یهودیان و مسیحیان اعلام و شب و روز خود را وقف دعاها می‌کنند ولی هیچ اقدام و عمل جدّی برای نجات امت اسلامی از خود نشان نمی‌دهند.

شاید شیخ السدیس اگر ذره‌ای می‌اندیشید و نسبت به اموال هنگفتی که پادشاه عربستان برای جلب رضایت ترامپ صرف خرید سلاح از این کشور کرد، واکنش نشان می‌داد و یا در برابر شیوخ وهابی که به همراه دریافت مبه همراهلغ نفت جنایات عربستان سعودی در عراق، بحرین، یمن و سوریه را توجیه می‌کند، موضع شفافی اتخاذ می‌کرد، امروز به عنوان شیخ منافق در میان جوامع عربی شناخته نمی‌شد اما او نیز همانند سایر علمای وهابیت مسیر مشخص موجود را طی کرده هست.

هرچند که دعاهای سیاسی شیخ منافق منافع فراوان مادی را برایش به همراه آورد اما خود او نیز به خوبی می‌داند که دعاهای سیاسی نه تنها هیچ جنایتی را بی پاسخ نمی‌گذارد بلکه سبب افزایش دامنه اعتراضات و خشم مردم سعودی و سایر کشورهای اسلامی از رویکردهای مداخله جویانه ریاض در منطقه می‌شود. علما و مفتیان وهابیّت به همراهید به خوبی بدانند که دعاهای آنان نمی‌تواند اثر جنایاتی که از سوی حاکمان سعودی در منطقه صورت می‌پذیرد را ملغی کند. شیوخ وهابیّت به زودی خواهند فهمید که «الملک یبقی به همراهلکفر و لا یبقی به همراهلظلم».

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم