روایت جدید پلیس از اجرای طرح ترافیک ۹۷

۲۲ دی ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز، سردار محمدرضا مهماندار در خصوص طرح جدید ترافیکی پایتخت به همراه تایید ملغی شدن طرح ترافیک سابق تا این لحظه، اظهار داشت: طی هفته‌های اخیر مطرح شدن موضوع طرح ترافیک جدید و تغییرات در طرح زوج و فرد به همراهعث نگرانی همشهریان شده هست، ولی ما این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که پلیس، شهرداری و وزارت کشور مهمترین دغدغه‌شان آسایش مردم هست و اجازه نخواهیم داد که طرحی اجرا شود که به همراهعث فشار مضاعف به مردم شده و دغدغه‌های آنان را اضافه کند.

وی به همراه بیان اینکه طولانی شدن کار کارشناسی در این موضوع رفع نگرانی و دغدغه مردم هست، افزود: هنوز هیچ چیزی نهایی نشده و ما در حال انجام کار کارشناسی مرتبط به همراه این موضوع هستیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به همراه بیان اینکه اجرای طرح ترافیک جدید در محدوده زوج و فرد منتفی شده هست گفت: قطعا در سال ۹۷ هیچ تغییری در طرح زوج و فرد نخواهیم داشت و ما تاکید داریم که هرگونه تغییرات اعمالی نبه همراهید به افزایش ترافیک در محدوده طرح ترافیک منجر شود.

سردار مهماندار اضافه کرد: همچنین در طرح‌های مورد نظر اصرار داریم که آلودگی هوای پایتخت افزایش نیابد و اگر قرار هست طرح جدیدی اجرا شود حتما سازوکار‌های اجرایی آن نیز همچون نصب دوربین و امکانات مورد نیاز دیگر فراهم به همراهشد تا بتوان به درستی بر نحوه اجرای آن مدیریت کرد.

وی به همراه اشاره به نگرانی‌های موجود در خصوص حذف سهمیه‌های برخی از اقشار از جمله پزشکان، جانبه همراهزان و معلولان و خبرنگاران گفت: طبق توافقات انجام شده سهمیه‌های سابق به قوت خود به همراهقی هست.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: مسئله کنونی آن هست که نحوه پرداخت هزینه‌ها حتما به نفع مردم به همراهشد و اقشاری که پیش از این سهمیه ورود به طرح ترافیک داشتند به جای آنکه هزینه‌ها را در ابتدا پرداخت و سپس کارت سهمیه را دریافت کنند در همان ابتدا کارت سهمیه را دریافت خواهند کرد و نحوه پرداخت به همراه مدیریت خودشان و به ازای تعداد ورودی آن‌ها به محدوده طرح ترافیک خواهد بود.

سردار مهماندار به همراه تاکید بر اینکه مبه همراهلغ در نظر گرفته شده تفاوت چندانی به همراه مبه همراهلغ سال گذشته ندارد، تصریح کرد: در این طرح هیچ تغییری در میزان سهمیه‌ها و فروش روزانه طرح ترافیک بوجود نخواهد آمد چرا که هم‌اکنون ۲۰ هزار برگ تردد روزانه فروخته می‌شود و این تعداد در سال آینده نیز بیشتر نخواهد شد و در نتیجه هیچ تغییر ترافیکی در محدوده طرح ترافیک بوجود نخواهد آمد.

وی خاطر نشان کرد: در طرح جدید به همراه توجه به اختیار دادن به اقشار مختلف برای مدیریت تردد خود در محدوده طرح ترافیک ممکن هست شاهد کاهش ترافیک در این محدوده به همراهشیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: در سال ۹۷ هم همچون سال جاری طرح ترافیک اجرایی خواهد شد و تنها نحوه پرداخت هزینه‌ها متفاوت هست و به این صورت که قبلا هزینه ورود به طرح در ابتدا دریافت می‌شد، ولی در طرح جدید این هزینه به تدریج و برحسب ورود به این محدوده اخذ می‌شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم