رژیم صهیونیستی نگران نزدیکی فتح به حماس و ایران هست

۱۶ آذر ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به اعتقاد کارشناس مسائل بین‌الملل، رژیم صهیونیستی از طریق لابی‌هایی که در آمریکا دارد، به این کشور فشار می‌آورد که دفتر تشکیلات خودگردان در واشنگتن به فعالیت خود ادامه ندهد.

 در خصوص نگرانی­‌های رژیم صهیونیستی از اقدامات ابومازن و تلاش این رژیم برای تشدید فشارها بر تشکیلات خودگردان، به همراه اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی به دنبه همراهل توقف فعالیت دفتر تشکیلات خودگردان در واشنگتن هست، بیان داشت: رژیم صهیونیستی از نزدیک شدن ابومازن به حماس نگران هست.

وی به همراه توجه به عواملی که به همراهعث اختلاف بین تشکیلات خودگردان فلسطین و آمریکا شده هست، گفت: یکی از این عوامل عبه همراهرت هست از اینکه کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۵ مصوبه­‌ای علیه تشکیلات خودگردان مبنی بر بسته شدن دفتر این سازمان تصویب کرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل به همراه تأکید بر دلیل مطرح‌شدن چنین مصوبه­‌ای علیه تشکیلات خودگردان اشاره داشت: این مصوبه به این دلیل مطرح شد که تشکیلات خودگردان اعلام کرد علیه اقدامات رژیم صهیونیستی دست به اقدام خواهد زد.

وی به همراه اشاره به عوامل افزایش نگرانی­‌های تشکیلات خودگردان از رژیم صهیونیستی تأکید کرد: شهرک‌سازی، فشارها و کشتارهای این رژیم موجب چنین واکنشی شد؛ لذا محمود عبه همراهس اعلام کرده بود که در دادگاه‌ بین‌المللی علیه رژیم صهیونیستی اقدام می­‌کند.

حجت شمامی به همراه توجه به تنش­ اخیر بین واشنگتن و محمود عبه همراهس یادآوری کرد: کنگره آمریکا دو سال گذشته برای جلوگیری از اجرایی شدن تهدید محمود عبه همراهس مصوبه مذکور را مطرح کرد. ترامپ نیز تهدید به تعطیلی دفتر تشکیلات خودگردان فلسطین در واشنگتن کرده بود.

وی به همراه تأکید بر عامل دیگر اختلاف بین تشکیلات خودگردان فلسطین و آمریکا گفت: مسئله بعدی عبه همراهرت هست از اینکه یک آشتی میان دو گروه بزرگ فلسطینی یعنی تشکیلات خودگردان و حماس در ماه اکتبر شکل گرفت و آن‌ها به سمت دوستی پیش رفتند.

کارشناس مسائل بین‌الملل به همراه اشاره به نگرانی رژیم صهیونیستی از آشتی دو گروه فلسطینی مطرح کرد: از آنجایی‌ که داعش به همراه چالش­‌های اساسی در منطقه مواجه شده و به لحاظ فیزیکی شکست خورده هست، اسرائیل نگران این هست که نزدیک شدن تشکیلات خودگردان به حماس به معنای نزدیک شدن تشکیلات به ایران به همراهشد.

وی به همراه توجه به تشدید فشارها بر تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره داشت: صهیونیست­‌ها به دنبه همراهل نگرانی خود اعلام کرده‌اند که محمود عبه همراهس یا به همراهید محور دوستی (عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی) را انتخاب کند یا به سمت ایران برود.

حجت شمامی به همراه تأکید بر جایگاه مردمی حماس گفت: صهیونیست­‌ها نگران هستند انتخابه همراهت سراسری دیگری به دنبه همراهل آشتی میان فتح و حماس شکل بگیرد و حماس مانند سال ۲۰۰۶ پیروز انتخابه همراهت شود؛ بنابراین سعی می­‌کنند محمود عبه همراهس از حماس و مقاومت جدا شود.

وی به همراه اشاره به تشدید فشارهای رژیم صهیونیستی بر آمریکا برای مقابله به همراه تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد: اسرائیل از طریق لابی‌هایی که در آمریکا دارد، به این کشور فشار می‌آورد که دفتر تشکیلات خودگردان در واشنگتن به فعالیت خود ادامه ندهد.

تسنیم نیوز

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم