طرز تهیه ترشی هندوانه

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ سایت خبری آوا

یکی از جدیدترین نوع ترشی را به همراهی شما اماده کرده ایم که امیدواریم از آن لذت ببرید و میدانیم این ترشی بسیار برای شما عجیب هست

در ترشی هندوانه سرکه ، آب ، میخک و…. که در پایین شاهد ان هستید هستفاده شده هست که میتواند به ترشی طعم بسیار عالی را هدیه کند

 
طرز تیه ترشی هندوانه

اطلاعات کامل

• میزان: ۴۵۰ گرم

• زمان تهیه: یک ساعت

• زمان به همراهقی ماندن در چاشنی: یک شبه همراهنه روز

• زمان پخت: ۴۵ دقیقه

• فرایند آماده سازی: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای ترشی هندوانه :


 هندوانه            ۴ کیلو و ۵۰۰ گرم
 آب                  ۶ پیمانه
 نمک ترشی       ۱/۳ پیمانه
شکر                ۳٫۵ پیمانه
سرکه سفید      ۱٫۵ پیمانه
آب سرد           ۱٫۵ پیمانه
چوب دارچین، خرد شده     ۳۵ سانتی متر
میخک              دو قاشق چایخوری

 

طرز تهیه ترشی هندوانه :

برای تهیه این ترشی به سفیده میانی پوست هندوانه نیاز دارید. ابتدا رویه سبز پوست هندوانه را جدا کنید. سپس بخش میوه که صورتی هست را جدا کنید. همه اضافی های پوست داخلی هندوانه را تمیز و از آن جدا کنید تا لایه ای سفید رنگ به همراهقی بماند. سپس آن را به مربع های سه سانتی متری برش دهید. به همراهید حدود ۹ پیمانه مکعب هندوانه به دست بیایید.

این ۹ پیمانه را داخل یک کاسه تا تشت بسیار بزرگ بریزید. در یک کاسه بزرگ دیگر، ۶ پیمانه آب، نمک ترشی را به همراه هم مخلوط کنید و روی پوست های هندوانه بریزید. روی آن در بگذارید و اجازه دهید یک شبه همراهنه روز بماند.

مخلوط پوست هندوانه را داخل آبکش بریزید و زیر آب سرد بشویید. اجازه دهید آب آن به خوبی گرفته و خشک شود. سپس آنها را داخل قابلمه بریزید. آب سرد روی آنها بریزید تا روی پوست را بگیرید. روی حرارت ملایم اجازه دهید تا آب بجوشد. سپس در قابلمه را بگذارید و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت کم بگذارید به حالت نیم جوش به همراهقی بماند تا پخته شود.

در این مرحله، شیره را درست کنید. در یک قابلمه نچسب، شکر، سرکه و ۱٫۵ پیمانه آب را به همراه هم مخلوط کنید. چوب دارچین و میخک را داخل آن بیندازید. مواد را آبکش کنید و آب آن را نگهدارید. آب صاف شده را داخل همان قابلمه برگردانید.

پوست های هندوانه را به قابلمه مخلوط شیره اضافه کنید. اجازه دهید بجوشد. سپس حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بگذارید پخته و پوست ها شفاف و بی رنگ شوند.

پوست های شفاف هندوانه و شیره آن را داخل شیشه تمیز و هسترلیزه بریزید. حدود  یک سانتی متر از به همراهلای آن را خالی بگذارید. سپس در شیشه را محکم ببندید.

شیشه را ۱۰ دقیقه داخل آب در حال جوش روی حرارت قرار دهید. سپس در گوشه ای قرار دهید تا خنک شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم