لاک ژلیش چیست و چه عوارضی دارد؟

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

لاک‌ های موقت چه هستند؟

لاک‌های موقت که به نام ژلیش معروف شده‌اند، در واقع همان لاک کلاسیک هستند که به همراه ژل اکریلیک مخلوط شده هست. این نوع لاک بعد از گذاشته شدن روی ناخن به همراهید به همراه اشعه UV خشک شود. لاک‌های موقت مانند لاک‌های کلاسیک مایع هستند، به همراه این تفاوت که براق‌ترند و به سادگی و به کمک هستون پاک نمی‌شوند. دوام این نوع لاک‌ها حداقل ۱۸ روز هست.

چطور به همراهید از لاک موقت هستفاده کرد؟

معمولا در آرایشگاه بعد از پاک کردن و مرتب کردن ناخن‌ها و گرفتن کوتیکول ناخن‌ها ژلیش را مانند لاک کلاسیک روی ناخن می‌زنند. بعد از زدن لایه نخست به همراهید دست را برای ۳۰ ثانیه داخل دستگاه UV یا LED گذاشت و بعد لایه دوم را روی ناخن زد و مجدد ناخن‌ها را داخل دستگاه LED یا UV گذاشت. کل مراحل زدن ژلیش روی ناخن، حدود ۲۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

لاک ژلیش چیست و چه عوارضی دارد؟

چطور می‌توان ژلیش را از روی ناخن پاک کرد؟

۲ هفته بعد از زدن ژلیش روی ناخن به همراه بلند شدن ناخن فاصله‌ای بین ریشه ناخن و لاک ایجاد می‌شود. در این هنگام به همراهید ژلیش را از روی ناخن برداشت یا دوبه همراهره رنگ آن را تجدید کرد. برای این کار بهتر هست به آرایشگاه مراجعه کنید. آرایشگر پنبه‌ای را به همراه هستون صددرصد، نمناک می‌کند و روی ناخن می‌گذارد و به همراه فویل آلومینیومی آن را می‌پوشاند. بعد از ۱۵ دقیقه ژلیش پاک می‌شود. به همراه کمک کیت‌های مخصوصی که در به همراهزار به فروش می‌رسد هم می‌توان این کار را در خانه انجام داد.

آیا ژلیش بهتر از لاک کلاسیک هست؟

ژلیش برای افرادی که مایل‌اند همیشه لاک داشته به همراهشند و در عین حال خانم‌های پرمشغله‌ای هستند و فرصت کافی برای لاک زدن مرتب ندارند یا خانم‌هایی که مرتب به همراه آب و مواد شوینده سر و کار دارند و از دستکش هستفاده نمی‌کنند، انتخاب خوبی هست چون تا ۱۵ روز مانند روز نخست براق و زیبه همراهست و به مرور لاک نوک ناخن‌ها پاک نمی‌شود و زیبه همراهیی‌اش را از دست نمی‌دهد.

آیا ژلیش بدون عارضه هست؟

ژلیش برای خانم‌هایی که ناخن‌های ضعیف و حساسی دارند اصلا توصیه نمی‌شود چون به صورت ۴ لایه روی ناخن می‌خورد و مانع از رسیدن اکسیژن کافی به ناخن می‌شود. در ضمن بهتر هست هرازگاهی به ناخن فرصت هستراحت داد و قبل از زدن لاک جدید ناخن را از لحاظ سلامت کاملا بررسی کرد. حتی کسانی که لاک‌های معمولی می‌زنند هم به همراهید گاهی به ناخنشان هستراحت بدهند چون نرسیدن اکسیژن به همراهعث زرد شدن آن می‌شود. نکته دیگر اینکه هرگز نبه همراهید ژلیش را به زور و به همراه وسایل تیز و برنده یا حتی سوهان از روی ناخن پاک کرد زیرا این کار به شدت به صفحه ناخن آسیب می‌زند.

اگر از برندهای معتبر ژلیش هستفاده کنید و به درستی آن را روی ناخن بزنید و پاک کنید، این نوع لاک کم‌عارضه هست. فراموش نکنید هر به همراهر بعد از پاک کردن ژلیش از روغن‌های تغذیه‌کننده دور ناخن هستفاده کنید. برای افرادی که ناخن می‌جوند یا کودکان که ناخن را به دهان می‌برند، هستفاده از ژلیش به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

دستگاه UV یا LED کدام بهتر هست؟

در آرایشگاه‌ها از دو نوع دستگاه UV یا LED هستفاده می‌شود که مخالفان و مدافعان خاص خود را دارد. به گفته برخی افراد، لامپ UV ناخن را براق‌تر می‌کند و در مقایسه به همراه لامپ‌های LED ارزان‌تر هم هست، اما خشک شدن ناخن در دستگاه UV بیشتر از دستگاه LED طول می‌کشد و لامپ UV به همراهید هرازگاهی تعویض شود. نکته مهم دیگر اینکه اشعه UV در درازمدت می‌تواند سبب بروز لک روی پوست شود.

UV برای بدن مضر نیست؟

در سال ۲۰۱۳ در مورد به همراه هستفاده از دستگاه‌های UV برای ناخن در آرایشگاه‌ها از سوی بنیاد سرطان پوست آمریکا مطالعه‌ای انجام شد. نتایج این تحقیق نشان داد احتمال ابتلا به سرطان پوست در درازمدت وجود دارد، گرچه میزان آن بسیار کم هست. به همین دلیل متخصصان پوست توصیه می‌کنند قبل از قرار دادن دست در این نوع دستگاه‌ها حتما از کرم ضدآفتاب روی پوست دست هستفاده کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم