موهایم را بوتاکس کنم یا کراتین؟؟

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به همراه تغییرات فصل، موی ما در معرض آب و هواهای مختلفی قرار می‌گیرد که سلامت و درخشش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. رنگ کردن، فرم دادن و غیره همراه به همراه افزایش آلودگی، به مشکلات موی ما افزوده‌اند بدین معنی که داشتن موی بد عادی هست. بنابراین، متخصصان زیبه همراهیی، درمان هایی برای داشتن موهای سالم و براق ارائه می‌کنند.

بوتاکس و کراتین مو چه مشکلاتی را درمان می‌کنند؟

بوتاکس مو و کراتین دو درمان  مختلف مو هستند که ادعا می‌کنند برای شما موهای زیبه همراه، سالم و براقی به ارمغان می‌آورند. هر دو این درمان‌ها موهای مجعد را صاف می‌کنند که یکی از مشکلات اصلی موی زنان امروز هست. آن‌ها همچنین یک اثر صاف‌کنندگی بر روی مو دارند که زمان فرم دهی به موی شما را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟

حتی اگر هر دو درمان نتایج کاملا مشابهی ارائه دهند، برخی تفاوت‌های معنادار وجود دارد.

اولین تفاوت در ترکیب شیمیایی آن‌ههست. یکی از مواد شیمیایی مضر موجود در کراتین، فرمالدهید Formaldehyde هست. فرمالدهید سمی هست و سازمان حفاظت محیط زیست و فدرال OSHA فرمالدهید را به عنوان ماده سرطان‌زای انسان طبقه بندی نموده هست. بوتاکس مو عاری از این مواد شیمیایی و دیگر مواد شیمیایی مضر هست.

تفاوت دوم این هست که کراتین عمدتا روشی برای صاف کردن مو هست و برای هستفاده بر روی موهای به شدت آسیب دیده توصیه نمی‌شود. از سوی دیگر بوتاکس مو به عنوان یک درمان به همراهزسازی کننده عمیق عمل می‌کند که موهای آسیب دیده را به همراه تبدیل به موی سالم و براق اصلاح می‌کند.

موهایم را بوتاکس کنم یا کراتین؟؟

بوتاکس مو در مقابل کراتین, کدام درمان مناسب هست

درمان کراتین, بهترین کار برای موهای ضخیم، مجعد و سرکش (وز) هست. موی درمان شده به همراه کراتین به طور طبیعی صاف، عاری از فر، براق و به طور کلی قابل کنترل‌تر می‌شود. این موی درمان شده نبه همراهید حتی زمانی که در معرض محیط مرطوب قرار می‌گیرد مجعد شود، اما اثر آن بر روی موی درمان شده به همراه مواد شیمیایی و موی متخلخل (مویی که در جذب رطوبت ناتوان هست و خشک و شکننده هست) دوام نمی‌آورد.

این درمان برای موی بسیار نازک، کم پشت و یا موهای صاف نامناسب هست.

همچنین، درمان کراتین برای زنان به همراهردار، زنان شیرده و کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود.

درمان بوتاکس مو برای هر نوع مو در اشکال مختلف، مجعد، صاف، سفید و یا بلوند، ضخیم یا کم پشت و یا هر نوع دیگری از مو مناسب هست. به خصوص برای کسانی بهتر هست که موهای بسیار بلند به همراه موخوره و یا موهای فرفری و شکننده دارند.

چگونه اقدام کنم؟

برخی از درمان کراتین شکاف در لایه شاخی مو (کوتیکول) که ترک خورده، آسیب‌دیده و یا خشک هست را پر می‌کند در حالی که دیگر درمان‌های کراتین در سطح مو گسترش می‌یابد و وارد کوتیکول نمی‌شود.سپس این مواد به وسیله حرارت اتوی مو در سطح مو مهر و موم می‌شود.

فرمالدئید در درمان کراتین، کراتین را حفظ می‌کند که به موهای شما ظاهر صافی می‌دهد. درمان کراتین حدود ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد و به مدت ۲ تا ۲ و نیم ماه دوام می‌آورد. این امر به همراهید در سالن‌های معتبر توسط آرایش‌گر حرفه‌ای انجام شود زیرا برخی افدامات ایمنی را شامل می‌شود.

بوتاکس مو روی موهای تمیز انجام می‌شود که به همراه شامپو شسته شده‌اند، اما نه نرم شده (یا نرم کننده). مو پس از آن شانه شده تا گوریدگی های آن برطرف شود و سپس قسمت قسمت می‌شود و  برای جذب محصول، مو ماساژ داده می‌شود.

پس از آن محصول به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موهای به همراهقی می‌ماند و سپس بطور کامل شسته می‌شود. سپس خشک می‌شود و فرم داده می‌شود. مرحله نهایی هستفاده از سرامیک اتوی مو هست. درمان بوتاکس، مو  را به همراه مواد مغذی ضروری مانند آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه پر می‌کند که به به همراهزگرداندن پروتئین مو و سالم و براق نمودن آن کمک می‌کند. نتیجه کار برای حدود چهار هفته دوام می‌آورد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم