میزبه همراهنی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

روز سه شنبه فدراسیون کشتی اعلام کرد در نامه اتحادیه جهانی کشتی آمده هست: به همراه توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، نظر اتحادیه جهانی این هست که امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۷ در اهواز فراهم نیست. اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی نیز اعلام کرده هست.

اتحادیه جهانی کشتی به همراه ارسال نامه ای به فدراسیون کشورمان میزبه همراهنی جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ را از ایران گرفت.

به گزارش پارسینه، روز سه شنبه فدراسیون کشتی اعلام کرد در نامه اتحادیه جهانی کشتی آمده هست: به همراه توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، نظر اتحادیه جهانی این هست که امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۷ در اهواز فراهم نیست. اتحادیه جهانی این موضوع را به فدراسیون های ملی دیگر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی نیز اعلام کرده هست.

میزبه همراهنی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد

پیش از این، اتحادیه جهانی به خاطر منافع کشورهای اروپایی و به دلیل نزدیکی جام جهانی کشتی فرنگی (۳۰ فروردین) به رقابت های قهرمانی اروپا در داغستان روسیه (اواسط اردیبهشت) طی نامه ای از فدراسیون کشتی ایران خوهست که تاریخ برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران را از فروردین به آذر سال ۹۷ تغییر دهد که این موضوع به همراه مخالفت فدراسیون کشورمان مواجه شد.

پس از آن فدراسیون به اتحادیه جهانی پیشنهاد کرد که جام جهانی کشتی فرنگی به دو روز بعد از جام جهانی کشتی آزاد که قرار هست ۱۹ و ۲۰ فروردین در شهر آیوا آمریکا برگزار شود، تغییر یابد که به نظر می رسد به همراه نامه اخیر اتحادیه جهانی به همراه پیشنهاد ایران مخالفت شده هست. این نکته نیز حائز اهمیت هست که قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد انجام شده، اما در مورد کشتی فرنگی قرعه کشی برگزار نشده هست.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در یک مصاحبه به همراه اشاره به همراه هستعفای رسول خادم رئیس فدراسیون ایران گفت: دقیقا نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده هست. خبرهایی داریم مبنی بر اینکه رئیس کشتی ایران هستعفا کرده هست. الان نمی‌توانم به او دسترسی داشته به همراهشم، اما می‌خواهم حقایق را بدانم. به خصوص اینکه ما مسابقه‌ای در ایران داریم و بدون حضور رئیس فدراسیون برگزاری مسابقه آسان نیست.

رسول خادم ۹ اسفند ماه از سمت ریهست فدراسیون کشتی هستعفا کرد و این موضوع سبب شد که کشتی طی روزها و هفته های اخیر به همراه چالش جدی مواجه شود.

فدراسیون کشتی اکنون به همراه توجه به بر هم خوردن مسابقات جام جهانی، به زودی زمان برگزاری مرحله اول و دوم مسابقات انتخابی تیم های ملی برای شرکت در به همراهزی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان را اعلام می کند.

مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی روز گذشته در سالن کنفرانس خانه کشتی عبدالله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران به همراه حضور محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و اعضا برگزار شد و پس از اعلام هستعفای خادم، اعضاء به همراه اکثریت آراء به همراه آن مخالفت کرده و اعلام کردند به همراه توجه به بند ۱۲ اساسنامه فدراسیون کشتی، حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون تا به همراهزگشت رسول خادم امور فدراسیون را پیگیری کند.

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و رئیس مجمع نیز اعلام کرد که تا زمان به همراهزگشت آقای خادم، حمید بنی تمیم نایب رئیس و رضا لایق دبیر فدراسیون، امور جاری را دنبه همراهل کنند. 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم