نماینده آمریکایی خوهستار ارائه غذای حلال در مدارس نیویورک شد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

 تلاش‌ها برای اضافه کردن غذای حلال و کوشر در مدارس شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.

یک نماینده ایالتی کویینز در نیویورک درخوهست جدیدی در رابطه به همراه اضافه کردن تغذیه حلال به منوی غذای مدارس این شهر ارائه داده و هستدلال کرده هست که از هر ۱۰ دانش آموز درمدارس دولتی، ۴ نفر را مسلمانان و یهودیان تشکیل می‌دهند و نبود غذای حلال درمنوی مدارس بی‌عدالتی در حق این دو گروه هست.

دیوید ورپین نماینده ایالتی کویینز در این به همراهره گفت: هیچ دانش آموزی نبه همراهید در وضعیتی قرار بگیرد که میان غذا خوردن و رعایت به همراهورهای دینی و مذهبی مجبور به انتخاب یکی شود و نبود غذای حلال در منوی مدارس چنین وضعیتی را به وجود آورده هست.

ورپین، لایحه‌ای ارائه داده هست که براساس آن غذاهای حلال و کوشر به ترتیب برای دانش آموزان مسلمان و یهودی وجود خواهد داشت و منوی غذاهای گیاهی نیز توسعه می‌یابد تا دانش آموزان هندو نیز حق انتخاب داشته به همراهشند.

وی در ادامه افزود: ما حتی در زندان‌ها و مراکز سالمندان چنین قوانینی داریم، چه دلیلی دارد که غذای حلال در مدارس تا این اندازه مخالفت برانگیز شده هست؟

لیتیا جیمز وکیل مدافع عمومی نیز گفت: دانش آموزان مسلمان و یهودی ۳۸% جمعیت مدارس را تشکیل می دهند. ما نمی‌خواهیم کودکان‌مان نگران گرسنگی و غذا به همراهشند، بلکه می‌خواهیم آن‌ها به همراه خیال راحت به فکر آموزش و تحصیل‌شان به همراهشند.

نسیم شیک از حامیان این لایحه گفت: من برای پسرم ناهار درست می‌کنم و به همراه خودش غذا را به مدرسه می‌برد، اما غذا تا ظهر سرد شده و او همیشه غذایش را کامل تمام نمی‌کند.

لازم به ذکر هست، سال گذشته برخی از نمایندگان دیگر نیز طی درخوهست اعضای جامعه اسلامی نیویورک خوهستار افزوده شدن غذاهای حلال به منوی مدارس شده بودند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم