پسران بیشتر عاشق میشوند یا دختران ؟

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ سایت خبری آوا

عشق یک مبحث بزرگ و بلند قامتی هست و به همراهید آن را حس کرد و میتوان به صورتهای مختلفی آن را تجربه کرد و بهترین عشق عشقی هست که به گناه کشیده نشود

عاشق شدن در بین پسران و دختران در حد یکسان بوده ولی دختران بخاطر شرم و حیایی که دارند این مبحث را ناگفته میگذارند و در آخر پسران پیروز این میدانن

نشانه‌های عاشق و معشوق واقعی
اما چه ملاک‌ها و معیارهایی در زن و شوهر نشان می‌دهد که نسبت به یکدیگر به آن عشق واقعی رسیده‌اند؟ محمودزاده پاسخ می‌دهد: احساس خوشایند، علاقه، حساسیت داشتن، توجه خاص و نه بیمارگونه، شوق و اشتیاق رسیدن به محبوب، مسئولیت‌پذیری، تعهد، غیرت مردانه، شرم و حیای زنانه، علاقه به خوشبخت کردن همسر و توجه به پیوند قلبی که بسیار تقدس دارد از الفبه همراهی عشق واقعی محسوب می‌شود.
 
تفاوت عشق واقعی به همراه هوس
عشقی که به همراه نوعی احساس شدید و ناگهانی در نگاه اول به جنس مخالف ایجاد می‌شود، بدون آن‌که دو طرف نسبت به یکدیگر به شناخت واقعی رسیده به همراهشند به همراه آن عشق واقعی که دکتر محمودزاده از آن حرف می‌گوید، تفاوت‌های زیادی دارد.

به گفته این هستاد دانشگاه، چون این احساس شدید و لحظه‌ای، هیجانی آنی و ناشی از هوس‌های جنسی زودگذر هست، قابل اعتماد نیست و نافرجام هست و اگر هم زندگی مشترکی بر آن مبنا تشکیل شود دوام زیادی ندارد. البته اگر این احساس به همراه شناخت، تعهد و ویژگی‌های گفته شده در مدت زمان لازم همراه شود می‌تواند قابل اعتماد به همراهشد.

روان‌شناسان بر این عقیده‌اند که هوس جنسی اغلب در نگاه اول شکل می‌گیرد و معمولا به همراه عشق واقعی اشتبه همراهه گرفته می‌شود. احساساتی که به همراه شهوت در فرد ایجاد می‌شود بر مبنای تحریک جنسی و هوس هست که به همراه رسیدن به معشوق پایان می‌پذیرد. برای این‌که عاشق کسی به همراهشید، به همراهید او را خوب بشناسید، اما خیلی‌ها به همراه این‌که برای هم کاملا غریبه هستند در دام هوس‌های جنسی گرفتار می‌شوند و چیزی که افراد را اسیر خود می‌کند جاذبه فیزیکی جنس مخالف هست.

به واسطه این حس، افراد مدام به هم‌فکر می‌کنند، همیشه در مورد هم حرف می‌زنند و شور و جاذبه زیادی دارند. به همراه این‌که جاذبه جسمی و جنسی یکی از مولفه‌های اصلی هر رابطه عاشقانه هست، اما عشق فقط به آن محدود نمی‌شود. اگر رابطه‌ای فقط بر مبنای جاذبه فیزیکی به همراهشد، پس بر مبنای شهوت هست.
 
این‌که می‌گویند در عشق‌های واقعی مردان بیشتر از زنان درگیر عشق می‌شوند ولی زنان برنامه‌‌ریزی‌ شده‌‌تر عاشق می‌شوند صحت دارد؟
دکتر محمودزاده پاسخ می‌دهد تقریبه همراه این‌طور هست البته نه در مورد همه. عشق سالم عواملی دارد که تعهداتی را برای طرفین ایجاد می‌کند و تعهدات مردان در ازدواج بیشتر هست. آنان به همراه علاقه این تعهدات را در مورد زن مورد علاقه‌شان، همان زنی که واقعا دوستش دارند می‌پذیرند و ریسک‌پذیری‌شان بیشتر هست، اما معمولا خانم‌ها محتاط‌تر عمل می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد در یک رابطه دوطرفه، مردان بیشتر از زنان درگیر عشق می‌شوند. چون مردان بیش از زنان تمایل دارند تا غریزه‌‌شان را برای رسیدن به فردی که او را جذاب و دلربه همراه می‌دانند ارضا کنند، اما زنان چون بیشتر به‌ دنبه همراهل شریک و پشتیبه همراهنی هستند که مراقب آنها بوده و قادر به همراهشد خانواده‌ را از نظر مالی و عاطفی تامین کند برنامه‌‌ریزی‌‌شده‌‌تر عاشق می‌شوند. زنان در رابطه‌‌شان به همراه طرف مقابل علاوه بر جذابیت‌های فیزیکی به ‌دنبه همراهل قدرت، غیرت و حمایت مردان هستند.
 
عشق واقعی هیچ‌گاه سرد نمی‌شود
دکتر محمودزاده در پاسخ به این پرسش که چرا عشق واقعی در یک پیوند برای برخی همسران شکوفا می‌شود، اما برای بعضی دیگر هرگز ریشه نمی‌گیرد و می‌میرد، می‌گوید: همسرانی که از ابتدا به دنبه همراهل شناخت یکدیگر و رسیدن به نقاط مشترک و تفاهم بوده‌اند و روحیه فداکاری و گذشت دارند بدون شک به عشق واقعی دست یافته و زندگی را به همراه یکدیگر می‌سازند، اما مسلما افرادی که زندگی‌های نافرجام و ناپایدار دارند از ابتدا راه را به غلط رفته و یک سری از عوامل را نداشته‌اند.

اما آیا گذشت زمان می‌تواند از میزان عشق و علاقه واقعی همسران بکاهد و سبب سردی روابط شود؟

این هستاد حوزه و دانشگاه می‌گوید: عشق اگر واقعی به همراهشد فناناپذیر خواهد بود. به کمک مودت و رحمت خدادادی نه‌تنها عشق‌های واقعی سرد نمی‌شود بلکه گرم‌تر از روزهای اول آشنایی نیز می‌گردد.

مطالعه زندگی همسران موفق و مصاحبه به همراه آنان و تهیه گزارش و فیلم مستند از زندگی‌شان و به همراهزخوانی تجربیات آنان می‌تواند گامی موثر در مسیر تحکیم خانواده و الگوگیری برای جوانان عزیز به همراهشد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم