چرا به همراه گوش دادن به یک آهنگ خاص موی بدن سیخ می شود؟

۲۷ مهر ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

آیا تا کنون به همراه گوش دادن به یک آهنگ خاص موی بدنتان مخصوصا موی دست و سرتان سیخ شده هست؟از علت آن به همراه خبر هستید؟این مطلب را بخوانید

مجله اینترنتی آوا پردیس ؛ سیخ شدن موی دست و احساس عجیب در سر و حتی گردن هنگام گوش دادن به یک موسیقی خاص علتی دارد که به تازگی توسط یک محقق کشف شده هست.

چرا به همراه گوش دادن به آهنگ خاص موی بدنتان سیخ می شود؟

Matthew Sachs یک محقق از دانشگاه هاروارد هست که سال گذشته بر روی موضوع تغییرات بدنی هنگام گوش دادن به موسیقی را بررسی کرده هست.

او در تحقیق خود پس از پخش کردن یک موسیقی خاص، فعالیت مغزی ۲۰ دانشجوی دانشگاه هاروارد را مورد بررسی قرار داد.در پایان این تحقیق برای ۱۰ دانشجو احساس خاصی هنگام گوش دادن به آهنگ دست داد و برای ۱۰ نفر دیگر اتفاق خاصی رخ نداد.

Matthew Sachs پس از بررسی فعالیت های مغزی این افراد متوجه شد آن ۱۰ نفری که احساس خاصی هنگام گوش دادن به موسیقی مانند سیخ شدن موی دستشان داشتند عملکرد و ساختار مغزی متفاوتی به همراه ۱۰ نفر دیگر دارند.

چرا به همراه گوش دادن به آهنگ خاص موی بدنتان سیخ می شود؟

این تحقیق نشان می دهد افرادی که هنگام گوش دادن به یک موسیقی و یک آهنگ خاص دچار تغییراتی در بدن خود مانند سیخ شدن موی دست می شوند، دارای احساسات شدید و قوی تری و همچنین دارای عملکرد مغزی ویژه ای نسبت به دیگران هستند.این یافته در چند مجله معتبر علمی منتشر شده هست.

هم اکنون آقای Sachs در حال تحقیق بر روی افراد بیشتری هست تا بتواند به نتایج بیشتری در مورد عملکرد مغزی افراد دست پیدا کند.جالب هست بدانید خود او هم هنگام گوش دادن به بعضی از آهنگ های خاص دچار این تغییرات می شود.

تهیه و ترجمه مجله اینترنتی آوا پردیس

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم