گروه مهراوه در تهران کنسرت برگزار می‌کند

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

گروه مهراوه در تهران کنسرت برگزار می‌کندبه گزارش آوا پردیس کنسرت گروه مهراوه به همراه رپرتواری از موسیقی سنتی و فولکلور کردی، به خوانندگی «علیرضا وکیلی منش» و «رضا نظری» و همخوانی «سحر زیبه همراهیی» در ۲۷ مردادماه در «تالار اندیشه» و در دو بخش به اجرا درمی‌آید.

بخش موسیقی فارسی این کنسرت، مشتمل بر قطعاتی تحت عنوان «خنده مهتاب» به همراه شعری از «شفیعی کدکنی»، «بخت خندان» و «هوای دل» بر سروده «مولانا» هست که این قطعات به آهنگسازی و تنظیم «امین حیدری» ساخته‌وپرداخته شده‌اند و آواز آن‌ها را «علیرضا وکیلی منش» بر عهده دارد. در بخش کردی به خوانندگی «رضا نظری» نیز قطعات «قصه عشق»، «کوله نجه»، «به شان به شان»، «له مال هاته ده ر»، «شیته گیان» و «مه قام» به تنظیم حیدری تقدیم مخاطبه همراهن خواهد شد.

«امین حیدری» آهنگساز و تنظیم‌کننده قطعات، به همراه نگاه مختصری به جزئیات کنسرت عنوان کرد: «حال و هوای غالب این قطعات، به همراه نگرش و رویکردی تازه بر به همراهفت هارمونیک موسیقی ایرانی و رنگ‌آمیزی متفاوت صدادهی ارکستر خلق‌شده هست. همچنین تقویت بخشِ «به همراهس» در ارکستر که همیشه جای خالی‌اش در موسیقی ایرانی احساس می‌شود و رنگ‌آمیزی ویژه در همخوانی و ساز نیز ازجمله رویکردهای اتخاذشده در این اجرا هست که امیدوارم ماحصل آن به همراهزتاب مثبتی در میان مخاطبه همراهن به همراه داشته به همراهشد.»

در کنسرت پیش روی گروه موسیقی «مهراوه»، هنرمندان حسن مکانیکی (نی)، حمید قنبری (تنبک)، مریم خدابخش (عود، همخوان)، امین حیدری (عود، آهنگساز، تنظیم)، میثم ملکی (تار)، کاوان کریمی (سنتور)، سحر زیبه همراهیی (همخوان)، شهرام رضایی (دف، پرکاشن)، سیاوش ولی پور (کمانچه آلتو)، مهرداد مسعودی فرید (کمانچه)، حامد پیرا (به همراهلابه همراهن، سرنا) و میترا زلفی (قیچک به همراهس,همخوان) آواز دو خواننده موسیقی فارسی و کردی را همراهی می‌کنند.

شایان‌ذکر هست که این کنسرت، در ساعت ۲۱ از تاریخ ۲۷ مردادماه سال جاری، در «تالار اندیشه حوزه هنری» تهران بروی صحنه می‌رود و بهای بلیت آن ۴۰، ۶۰، ۷۰ و ۸۰ هزار تومان برآورد شده هست که علاقه‌مندان می‌توانند جهت خرید اینترنتی بلیت به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم