گلایه های مدیریت شهری جدید از دولت!

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد افزایش نرخ بلیط مترو در سال آینده و به همراهزتاب آن در میان مردم گفت: این حرف من به تنهایی نیست مترو مشکلات بسیاری دارد و به همراه انبه همراهشت طلب‌های که از دولت دارد، یکی از راه حل‌ها افزایش نرخ بلیط مترو تشخیص داده شده هست.

وی ادامه داد: شورای شهر هم از مشکلات مترو به همراهخبر هست و می‌توانست این گرانی بلیط را تصویب نکند، اما کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: قیمت تمام شده بلیت در سال آینده به نحوی هست که براساس قانون یک سوم آن را به همراهید دولت، یک سوم را مردم و یک سوم را شهرداری بدهد که دولت یک سوم خود را علی‌رغم اینکه فکر می‌کردیم به همراه تغییر شهرداری و مدیریت شهری ارائه بدهد تا این تاریخ نداده و عملا پرداخت دوسوم بلیت مترو به گردن شهرداری هست.

وی ادامه داد: همیشه ارزان کردن به نفع مردم نیست چراکه در نهایت دود آن به چشم مردم می‌رود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: بودجه معاونت حمل و نقل ۶ هزار میلیارد تومان هست که بیش از نیمی از آن یعنی ۵۷ درصد هزینه مترو، ۱۲ درصد هزینه بهره‌برداری از آن، ۲۰ درصد هزینه اتوبوسرانی و مابقی در سایر نقاط تخصیص می‌شود. در واقع ۷۰ درصد اعتبه همراهرات در بخش مترو هزینه می‌شوند.

معاون شهردار تهران گفت: آمار پرداخت بدهی دولت به مترو بسیار ناچیز بوده و تا به امروز یک به همراهر ۴۸ میلیارد و به همراهر دیگر ۲۹ میلیارد تومان پرداخت شده هست که البته هیچ کدام از این پرداختی‌ها به صورت نقدی نبوده و تا امروز از دولت در زمینه یارانه بلیط مترو، اتوبوس و سایر موارد هیچ پول نقدی دریافت نکرده‌ایم.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم