۳۰ درصد بیکاری در تحصیل کرده‌ها

۱۶ آذر ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

کیمیایی خبر داد

نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران می‌گوید: هم‌اکنون وضعیت بیکاری در کشور به شرایط نگران‌کننده و بحرانی درحال نزدیک‌شدن هست و ما می‌بینیم براساس آمارهای رسمی بیکاری در افراد تحصیلکرده به حدود ۳۰درصد رسیده هست.

به گزارش آوا پردیسنیوز، دولت برای افزایش درآمدهای خود بهتر هست از روش‌هایی مانند کاهش هزینه‌های جاری دولتی، کنترل هزینه‌ها، هستخدام نکردن نیروهای جدید و جلوگیری از تصدی‌گری بیشتر دولتی هستفاده کند و همچنین به همراه حمایت از بخش خصوصی و تولید فضایی را ایجاد کند که فعالان اقتصادی به همراه جدیت بیشتر به‌دنبه همراهل تولید صادرات‌محور و درآمدزایی برای کشور به همراهشند.

نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران می‌گوید: دولت در تدوین بودجه سال آینده بخش صنعت به همراهید از برنامه‌های بودجه سال‌های گذشته درس بگیرد و بودجه سال ۹۷ را عملیاتی‌تر از قبل تدوین کند.

احمد کیمیایی اسدی معتقد هست: «متأسفانه یکی از مشکلات اصلی بودجه‌های سالانه در کشور ما این هست که تحقق‌پذیر نیستند، بسیاری از ردیف‌های بودجه‌ای، درآمد‌ها و تخصیص‌هایی که در ردیف‌های بودجه دیده می‌شوند، عملیاتی نمی‌شوند و همین ضربه‌های زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌کند».

او در ادامه به همراه تأکید به اینکه دولت لایحه بودجه سال آینده را واقعی و براساس منابعی که واقعاً تحقق پیدا می‌کنند، تدوین کند، می‌گوید: «متأسفانه وقتی دولت به همراه کمبود بودجه مواجه می‌شود همیشه شاهدیم که از ردیف‌هایی می‌زند و یا آن‌ها را کاهش می‌دهد و اصلاً تخصیص نمی‌دهد که به بخش خصوصی مرتبط هست، یا به مطالبه همراهت این بخش به همراهزمی‌گردد، یا به حمایت‌هایی که اعلام شده بود از تولید و بخش خصوصی صورت خواهد گرفت. همچنین در این زمان‌ها شاهدیم که پروژه‌های عمرانی متوقف می‌شوند و عملاً بخشی از پیمانکاران بخش خصوص بیکار می‌شوند و یا دریافت مطالبه همراهتشان به همراهقی می‌ماند».

احمد کیمیایی اسدی در بخش دیگری از پیشنهادهای خود به دولت برای تدوین بودجه سال آینده می‌گوید: «در سال‌های گذشته واحدهای تولید به همراه کمبود نقدینگی و رکود روبه‌رو بوده‌اند و از سوی دیگر هرسال به همراه افزایش میزان مالیات‌ها مواجه شده‌اند که شرایط تولید را بسیار سخت کرده، در این شرایط بهتر هست دولت امسال به‌جای افزایش دریافت مالیات از واحدهای تولید به‌فکر جایگزین‌های دیگری برای افزایش درآمدهایش به همراهشد و به این شکل مشوقی برای تولیدکنندگان در نظر بگیرد. هرسال شاهدیم که مسئولان دولتی اعلام می‌کنند به‌دنبه همراهل دریافت مالیات از افرادی هستند که شفاف عمل نمی‌کنند و اقتصاد زیرزمینی دارند، ولی در عمل آنچه اتفاق می‌افتد فشار بیشتر بر واحدهای تولیدی هست که شفاف عمل کرده‌اند».

این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران به همراه اشاره به اینکه واحدهای تولیدی و بخش خصوصی واقعی دیگر توان تحمل فشارهای جدید را ندارد، می‌گوید: «دولت برای افزایش درآمدهای خود بهتر هست از روش‌هایی مانند کاهش هزینه‌های جاری دولتی، کنترل هزینه‌ها، هستخدام نکردن نیروهای جدید و جلوگیری از تصدی‌گری بیشتر دولتی هستفاده کند و همچنین به همراه حمایت از بخش خصوصی و تولید فضایی را ایجاد کند که فعالان اقتصادی به همراه جدیت بیشتر به‌دنبه همراهل تولید صادرات‌محور و درآمدزایی برای کشور به همراهشند».

نایب‌رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران می‌گوید: «هم‌اکنون وضعیت بیکاری در کشور به شرایط نگران‌کننده و بحرانی درحال نزدیک شدن هست و ما می‌بینیم براساس آمارهای رسمی بیکاری در افراد تحصیلکرده به حدود ۳۰ درصد رسیده هست، دولت به همراهید در نظر داشته به همراهشد که برای خروج از این وضعیت تن‌ها راه حمایت از تولید، حمایت از بخش خصوصی و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در کشور هست. توجه داشته به همراهشید که رشد نیروی انسانی تحصیلکرده برای همه کشور‌ها یک ظرفیت و مزیت محسوب می‌شود، ولی برای ما متأسفانه درحال تبدیل شدن به یک تهدید هست و برای خروج از این وضعیت تن‌ها راه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و تشویق فعالان اقتصادی به تولید و ایجاد کسب‌وکارهای جدید هست».

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم