۳ کشته در چهارشنبه آخر سال

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ سایت خبری آوا

به گزارش آوا پردیسنیوز، حوادث شب چهارشنبه آخر سال تاکنون ۳ فوتی در تهران، زنجان و کرج و بیش از ۲ هزار نفر مصدوم در سراسر کشور بر جای گذاشت.

شاخص کیفیت هوای تهران در وضعیت «بنفش» قرار گرفت

۰۱:۲۰- به همراه پایان رسمی مراسم چهارشنبه سوری، براساس اعلام سایت جهانی آلودگی هوای شهرها، در حال حاضر کیفیت هوا در برخی مناطق تهران در وضعیت بنفش قرار گرفته هست.

براین اساس شاخص آلودگی هوای تهران در ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۱، شادآبه همراهد و شهر ری به ترتیب ۲۰۲، ۲۴۰ و ۲۳۵ هست.

رئیس پلیس پایتخت: مصدومان چهارشنبه سوری کاهش محسوس داشت

۰۰:۱۱- سردار رحیمی گفت: کشفیات پلیس پایتخت که از چند ماه قبل آغاز شد بود نقش مهمی در کنترل وضعیت داشت. عامل دیگر همکاری خانواده‌ها و جوانان بوده هست که به همراه رفتار‌های هنجارمند خود به همراهعث ایجاد امنیت در شب جاری شدند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها به همراهلاخص رسانه ملی از دیگر عوامل موثر در برقراری نظم و امنیت بهتر پایتخت بوده اند که به همراه فرهنگ سازی در کاهش صدمات سهیم بوده اند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: تا این لحظه تعداد ۱۳ نفر از کسانی که قوانین را نقض کرده اند به همراهزداشت شده اند. آمار مصدومان نسبت به سال گذشته کاهش محسوسی داشته هست. به مراتب وضعیت شهر نسبت به سال گذشته بسیار بهتر بوده هست که جا دارد از شهروندان محترم تشکر کنیم.

۲۰۸۲ مصدوم تاکنون/ کاهش تلفات نسبت به سال گذشته

۲۴:۰۰- پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در مجموع در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۲۰۸۲ مصدوم به ثبت رسیدکه که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته که نشان می‌دهد مردم، به توصیه‌ها توجه کرده اند. موارد بستری ناشی از حوادث شب چهارشنبه آخر سال در مقایسه به همراه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشت که نشان دهنده کاهش شدت جراحات هست.

۱۶۰ مورد حریق در تهران گزارش شد

۲۳:۱۳- حرفگوی سازمان آتش نشانی گفت: در مدت زمان ۶ ساعت ۱۶۰ مورد حریق از انواع مختلف در تهران گزارش شده هست.

افزایش آمار مصدومان چهارشنبه سوری به ۱۹۲۹ نفر

۲۲:۴۸- حرفگوی اورژانس کشور از افزایش آمار مصدومان چهارشنبه سوری به ۱۹۲۹ نفر در سراسر کشور خبر داد.

فرمانده پلیس پایتخت: کوچکترین حادثه امنیتی نداشتیم

۲۲:۳۰- سردار رحیمی از دستگیری ۸ نفر از هنجارشکنان چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: کوچکترین حادثه امنیتی نداشتیم.

۹۶۹ نفر آمار مصدومان مرتبط به همراه چهارشنبه سوری از اول اسفند

مجتبی خالدی حرفگوی اورژانس تهران گفت: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۹۶۹ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد، ۲۹ نفر دچار قطع عضو شده و ۳ نفر نیز در شهر‌های زنجان، کرج و تهران جان خود را از دست دادند.

وی به همراه بیان اینکه ۶۵ درصد مصدومان بین ۹ تا ۱۸ سال سن داشته‌اند، اظهار کرد: ۳۳ درصد مصدومان شب چهارشنبه آخر سال از ناحیه چشم دچار آسیب‌دیدگی شدند.

گزارش ۵۳ مورد آتش سوزی در ۴ ساعت

۲۱:۴۹- بهروز رضایی، مدیر ستاد آتش نشانی شهر تهران در گفتگو به همراهخبرنگار مهر دربه همراهره مهمترین تماس‌ها به همراه سامانه ۱۲۵ گفت: از ساعت ۱۷ و ۲۰ تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۵۳ سه مورد آتش سوزی به سامانه ۱۲۵ گزارش شده هست که ۴۷ مورد مربوط به حریق‌های مسکونی و ۶ مورد مربوط به حریق‌های ساختمان‌های تجاری بوده هست.

وی افزود: در این حوادث ۳ نفر به صورت جدی مصدوم شدند که ۲ نفر مرد و یک نفر خانم بوده هست.

مدیر ستاد آتش نشانی در خاتمه گفت: همچنین گزارش‌هایی از آتش زدن سطل‌های مکانیزه، ضایعات و حتی فضای سبز نیز به آتش نشانی گزارش شده هست.

مصدومیت ۵۱۶ نفر از صبح امروز

۲۰:۳۱- پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور گفت: از صبح امروز تاکنون ۵۱۶ مصدوم در اثر حوادث چهارشنبه آخر سال در سراسر کشور داشتیم که ۱۲۰ مصدوم سوختگی هستند. همچنین ۱۱ مصدوم نقص عضو شدند و ۱۵ مصدوم دچار شکستگی شدند. ۲۰ درصد بستری شدند. ۱۱ نفر عابران گذری بودند. در شهر تهران ۱۳۷ مصدوم داشتیم. ۸۳۰ مصدوم از اول اسفند داشتیم. در حال حاضر ۹۶ نفر بستری هستند و ۸ نفر در مراقبت‌های ویژه هستند.

انجام ۲۴۳ عملیات آتش نشانی در تهران

۲۱:۲۰- رضایی، مدیر ستاد فرماندهی آتش نشانی: ۲۴۳ مورد عملیات آتش نشانی از بعدازظهر امروز انجام شده هست. حادثه خیلی مهمی نداشتیم. ۴۷ مورد حریق مسکونی و مابقی حریق فضای سبز و گذرگاه‌ها بوده هست. تعداد تماس‌های شهروندان زیاد هست، اما تعداد ماموریت‌ها در مقایسه به همراه سال گذشته کمتر شده هست.

۱۳۱ مصدوم در تهران به بیمارستان منتقل شدند

۲۱:۰۰- معاون اورژانس تهران گفت: ۱۳۱ مصدوم در تهران به بیمارستان‌ها منتقل شدند که ۵۱ درصد مروبط به آسیب چشمی بوده هست. تاکنون ۶۷ نفر مصدوم به اورژانس بیمارستان فارابی مراجعه کرده اند.

وقوع ۱۷۹ حادثه مرتبط به همراه چهارشنبه سوری

۲۰:۵۱- حرفگوی اورژانس کشور از گزارش ۱۷۹ مورد حادثه مرتبط به همراه شب چهارشنبه آخر سال از صبح سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه تا ساعت ۲۰ این روز خبر داد. هفت نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

حرفگوی آتش نشانی: جشن چهارشنبه سوری برپهست/حادثه خاصی در تهران نداشتیم

۲۰:۴۵- جلال ملکی، حرفگوی سازمان آتش نشانی گفت: از ساعت ۱۶:۳۰ که آغاز جشن‌های چهارشنبه سوری را داشتیم تاکنون حادثه خاصی در مرکز تهران گزارش نشده هست.

فوت نوجوان ۱۵ ساله بر اثر انفجار مواد محترقه

۲۰:۲۵- براساس اعلام اورژانس، انفجار مواد محترقه و حوادث مرتبط به همراه شب آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) جان یک نوجوان ۱۵ ساله را در کرج گرفت.

دستگیری ۸ نفر از هنجارشکنان چهارشنبه سوری

۲۰:۲۰- پلیس پایتخت خبر داد: تاکنون ۸ نفر دستگیر، یک نفر فوتی (مربوط به حادثه صبح خیابه همراهن مرتضوی) و ۸ نفر مصدوم داشته ایم.

قطع انگشتان نوجوان ۱۵ ساله

۲۰:۰۵- نوجوان ۱۵ ساله‌ای در تهران بر اثر انفجار مواد محترقه در دستانش منجر به قطع ۳ انگشت خود را از دست‌داد. وی توسط به همراهلگرد اورژانس تهران به بیمارستان امام خمینی انتقال یافت.

افزایش تعداد مصدومان به ۵۱۳ نفر

۲۰:۰۱- پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور گفت: تعداد مصدومین چهارشنبه سوری تاکنون ٥١٣ نفر در کل کشور بوده هست.

مصدومیت ۲ نفر در انفجار به همراهلکن واحد مسکونی

۱۹:۵۷- حرفگوی سازمان آتش نشانی به همراه اعلام خبر انفجار در به همراهلکن یک ساختمان مسکونی در خیابه همراهن اردستانی گفت: در این حادثه ۲ نفر (یک دختر و یک پسر) مصدوم شدند.

افزایش مصدومان چهارشنبه سوری به ۴۶۴ نفر

۱۹:۴۶- پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس گفت: تاکنون ۴۶۴ مصدوم، ۱۷ قطع عضو، ۱۵۸ سوختگی درجه ۲ و ۳ و ۱۵۷ مورد آسیب چشمی گزارش شده هست.

آتش نشانی تهران: تماس‌ها به همراه آتش نشانی نصف شده هست/ساعت ۱۷ تا ۲۴ اوج حوادث

۱۹:۳۳- بهروز رضایی، مدیر ستاد آتش‌نشانی شهر تهران گفت: خوشبختانه تا این لحظه حادثه نگران‌کننده‌ای در شهر تهران نداشتیم.

رضایی افزود: اوج حوادث چهارشنبه‌سوری امسال را از ساعت ۱۷ تا ۲۴ اعلام و تصریح کرد: همکاران ما در سه شیفت امشب به صورت ویژه حوادث را رصد می‌کنند.

مدیر ستاد آتش‌نشانی شهر تهران به همراه بیان اینکه آموزش‌های لازم به همراهعث کاهش حوادث شده هست، گفت: تماس‌ها به همراه آتش‌تشانی از ۵ تا ۶ هزار به ۲.۵ تا سه هزار رسیده که این نشان می‌دهد حوادث در کلانشهر تهران کاهش یافته هست.

رضایی خاطرنشان کرد: نیرو‌های آتش‌نشان امشب در هزار نقطه مستقر هستند و غیر از دو حادثه انفجار در صبح و دومی در ساعت ۱۵، مورد خاصی نداشتیم.

معاون هستانداری تهران: مخالفتی به همراه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نداریم

۱۹:۲۸- محسن کرجی گفت: ما مخالفتی به همراه برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال نداریم و اگر این مراسم به صورت معمول و آنچه در چند دهه اخیر برگزار شده، برگزار شود حتی همکاری می‌کنیم.

دستگیری ۳ نفر از هنجارشکنان چهارشنبه سوری

۱۹:۲۵- رئیس پلیس پایتخت گفت: تاکنون ۳ نفر دستگیری داشتیم که تا پایان تعطیلات به همراه هماهنگی‌های قضایی به همراهزداشت هستند. حادثه قابل ذکر نداشته ایم.

وی افزود: وضعیت ترافیکی خوبی در سطح شهر داریم. به همراه تمام توان انتظامی و ترافیکی تلاش می‌کنیم شب کم خطری داشته به همراهشیم. از شهروندان و سازمان‌های مرتبط و عوامل بسیج ورسانه ملی که در کنار پلیس فعالیت می‌کنند نهایت سپاس را داریم.

حوادث چهارشنبه سوری نسبت به سال ۹۱ نصف شده هست

۱۹:۱۷- مهدی حجت، معاون شهرسازی شهرداری تهران گفت: به نسبت سال‌های ۹۰ و ۹۱ میزان حوادث چهارشنبه سوری بسیار کاهش داشته و به کمتر از نصف رسیده هست.

ثبت ۱۳۵ مورد گزارش حادثه از صبح امروز/قطع عضو ۲۴ نفر

۱۹:۱۱- حرفگوی اورژانس کشور از گزارش ۱۳۵ مورد حادثه مرتبط به همراه شب چهارشنبه آخر سال از صبح سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه تا ساعت ۱۹ این روز خبر داد. تاکنون ۴۴۴ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۲۴ نفر دچار قطع عضو شده اند.

افزایش مصدومان چهارشنبه سوری به ۴۴۰ نفر

۱۹:۰۸- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور، تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز تاکنون ۴۴۰ نفر بر اثر حوادث مرتبط به همراه شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۳ نفر در تهران، زنجان و کرج جان خود را از دست داده اند. ۹۰ درصد مصدومان مرد و ۱۰ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۶ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال هست و ۷۹ درصد از مصدومین هستفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم به همراه ۳۳ درصد گزارش شده هست. بیشترین تعداد مصدومان در تهران به همراه ۹۰ نفر (معادل ۲۰ درصد از کل مصدومان)، آذربه همراهیجان غربی به همراه ۶۰ نفر (معادل ۱۴ درصد از کل مصدومان) و آذربه همراهیجان شرقی به همراه ۳۹ نفر (معادل ۹ درصد از کل مصدومان) بوده هست.

مصدومیت ۲ کودک در ربه همراهط کریم

۱۹:۰۵- رئیس بیمارستان ربه همراهط کریم گفت: تا این ساعت دو کودک در بیمارستان فاطمه زهرا (س) ربه همراهط کریم بستری شده اند که روند درمان آن‌ها به خوبی انجام و در بخش‌های مربوطه بستری شده اند.

انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی به همراهقرشهر ۲ مصدوم برجا گذاشت

۱۹:۰۰- شامگاه سه شنبه و هم زمان به همراه شب چهارشنبه آخر سال انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی به همراهقرشهر ۲ مصدوم برجا گذاشت.

یک کشته و ۲ قطع عضو در چهارشنبه سوری تهران

۱۸:۵۰- حرفگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در هستان تهران تاکنون ٣٨ مصدوم به بیمارستان‌ها مراجعه کرده اند که یک زن و مابقی مرد هستند. ٥٠ درصد مصدومین دچار سوختگی و نیمی هم دچار قطع عضو بریدگی، شکستگی و اسیب به چشم و دست شده اند. تاکنون یک نفر فوتی در زنجان و یک نفر در کرج گزارش شده هست.

وی افزود: کم سن‌ترین مصدوم ٩ ساله و بیشترین، ٣٠ سال دارد طی امروز دو نفر دچار قطع عضو شده اند که یکی جوانی ٣٥ ساله و دیگری نوجوانی ١٢ ساله هست، هر دو از ناحیه دست قطع عضو شده اند.

هستقرار اکیپ‌های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران

۱۸:۳۵- سازمان اورژانس کشور از هستقرار اکیپ‌های امدادی اورژانس در میادین پر تردد شهر تهران خبر داد.

کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد محترقه در ربه همراهط کریم

۱۸:۳۰- سرهنگ بیرانوند، رئیس کلانتری ۱۱۵ رازی از کشف بیش از یکصدکیلوگرم مواد محترقه دست ساز آماده در میدان ربه همراهط کریم از داخل منزل مسکونی خبر داد.

هستاندار تهران: چهارشنبه سوری را سنتی برگزار کنید/حوادث کاهش داشته هست

هستاندار تهران گفت: مشکلاتی که پیش میاید مربوط به هستفاده از مواد محترقه خطرناک هست و این نسبت به سال قبل کاهش یافته هست. توصیه ما به خانواده‌ها این هست همان مراسم سنتی چهارشنبه سوری برگزار شود و از مواد محترقه هستفاده نشود.

هستقرار نیرو‌های پلیس در ۶۱۶ نقطه پایتخت/ کشف ۱۰۰ کیلوگرم مواد محترقه

۱۸:۱۴- پلیس پایتخت اعلام کرد: به همراه سه حادثه از صبح روز جاری تا کنون مواجه بودیم. انفجار منزل در خیابه همراهن مرتضوی و مصدومیت یک نفر، مصدومیت نفر دیگر در منزلی در پیکانشهر که بر اثر مواد محترقه انجام شد. مورد بعدی اقدام پیشگیرانه کلانتری ۱۱۵ رازی بود که موفق به کشف یکصد کیلوگرم مواد خطرناک محترقه دست ساز شدند. تا کنون نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری داشته ایم. همه چیز تحت کنترل پلیس هست. در ۶۱۶ نقطه از شهر نیرو‌های پلیس را بکار گرفته ایم.

فوت ۲ نفر و مصدومیت ۴۰۶ نفر در حوادث چهارشنبه سوری

۱۷:۳۰- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز تاکنون ۴۰۳ نفر بر اثر حوادث مرتبط به همراه شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۲ نفر در زنجان و کرج جان خود را از دست داده اند. ۹۱ درصد مصدومان مرد و ۹ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۶ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال هست و ۷۹ درصد از مصدومین هستفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم به همراه ۳۴ درصد گزارش شده هست. بیشترین تعداد مصدومان در تهران به همراه ۸۳ نفر (معادل ۲۱ درصد از کل مصدومان)، آذربه همراهیجان غربی به همراه ۵۴ نفر (معادل ۱۳ درصد از کل مصدومان) و آذربه همراهیجان شرقی به همراه ۳۸ نفر (معادل ۹ درصد از کل مصدومان) بوده هست.

کشف ۲۵ کیلوگرم نارنجک از جوان ۱۸ ساله

۱۷:۰۰- سرگرد مصطفی ملکوتی رییس کلانتری ۱۷۱ مصطفی خمینی از کشف بیش از ۲۵ کیلوگرم نارنجک دست ساز و اکلیل و سرنج از داخل گونی دست فردی ۱۸ ساله در حوالی شهرک مرتضی گرد خبر داد.

مرگ ۲ نفر در حوادث چهارشنبه سوری

۱۶:۰۰- براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۱۶ امروز تاکنون ۳۸۵ نفر بر اثر حوادث مرتبط به همراه شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۲ نفر در زنجان و کرج جان خود را از دست داده اند. ۹۲ درصد مصدومان مرد و ۸ درصد زن بوده اند. همچنین چهار درصد مصدومان قطع عضو شده اند. ۶۷ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال هست و ۷۹ درصد از مصدومین هستفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند.

​مصدومیت مرد ۳۵ ساله در انفجار واحد مسکونی

۱۵:۴۵- ساعتی پیش انفجار در یک مجتمع مسکونی در شهرک پیکانشهر موجب مصدومیت شدید یک نفر شد. به گفته جلال ملکی حرفگوی سازمان آتش نشانی انفجار در یک آپارتمان در مجتمع چهار طبقه بر اثر کار کردن به همراه مواد محترقه رخ داد.

مرگ زن ۵۰ ساله زنجانی در اثر شنیدن صدای انفجار مواد محترقه

۱۵:۲۰- براساس اعلام اورژانس زنجان، یک زن ۵۰ ساله که دارای ناراحتی قلبی بود به همراه شنیدن صدای انفجار ترقه دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

هنجارشکنان چهارشنبه سوری تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند

۰۹:۰۰- رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: هنجارشکنان چهارشنبه سوری به همراهزداشت می‌شوند و تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند. خودرو‌های افراد هنجارشکن نیز توقیف و تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ متوقف می‌شود

مصدومیت مرد جوان در انفجار مواد محترقه در ساختمان مسکونی

۰۶:۴۵- صبح امروز یک ساختمان ۲ طبقه در خیابه همراهن مرتضوی تهران بر اثر انفجار اکلیل و سرنج تخریب و یک جوان ۱۹ ساله به شدت مصدوم شد. یک نفر از آتش نشانان نیز مصدوم شد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم